Що варто додати до шкільної програми: думка відомого психолога

Шкільна програма відстає від реалій сучасного життя. І це факт. Відомий психолог Олена Любченко висловила свою думку про те, що варто додати до шкільної програми, щоб вона відповідала часу.
Не поспішайте скептично посміхатися, мовляв, до чого ці розмови. Зміни до шкіл проникають повільно. Звісно, державну махину важко зрушити з місця. Але в силах батьків організувати навчальний процес так, щоб він став сучаснішим і цікавішим. Можна з запропонованих Оленою Любченком предметів замовляти виїзні майстер-класи, лекції. Ціна питання – від 600 до 1000 грн. Якщо поділити на клас із 30 осіб, то виходить символічна сума.
Отже, сподіваємося, що незабаром шкільна програма осучасниться. А поки що цього немає, дивимося, надихаємося, що можна було б додати до шкільної програми дітей самостійно, силами батьків.
1. Основи усвідомленого споживання
Ми настільки захламилися і захламили планету, що скоро нам ніде буде жити. Кількість речей у житті та будинку сильно впливає на повсякденний стрес та якість життя. Недаремно всі зірки топлять за есенціалізм. Думка не нова, але після багатьох років виступів на івентах та лекціях, у мене вже зібралася шафа непотрібних подарунків та речей.
До основ усвідомленого споживання входить і споживання інформації. Від того, як діти навчаться в ній розбиратися і як її поглинати, залежатиме їхнє ментальне здоров'я.
2. Еко лікнеп
Ми живемо у суспільстві споживання і вже не мислимо життя без одноразових стаканчиків. Значить, їх буде дедалі більше. У нашому офісі ми почали сортувати сміття. Так ось, на практиці це дуже відрізняється від теорії. Тому важливо запровадити у всіх школах та дитячих садках - практичні заняття з еко: сортування, догляд за рослинами та ін.
3. Психологія відносин
Практично на кожен свій пост, вебінар, лекцію я отримую коментарі: "От би цьому навчали в школі! Моє життя було б іншим!" Як розмовляти, доносити думку, відстоювати межі, чути іншого. Емоційний інтелект - Обов'язкові речі!

4. Медитація
Таке вже є у різних країнах світу у дитячих садках, елітних школах, елітних компаніях. Є у буддійських країнах, але з релігійним елементом. Майдфулнес, медитація, усвідомленість, креативність – без цього людям ніяк зараз і в майбутньому.
Вам також буде цікаво почитати:
Коли починається навчальний рік у різних країнах: неймовірно, але факт!