Критикотики: прем’єра настільної гри з критичного мислення
![Критикотики: прем’єра настільної гри з критичного мислення](https://kolobok.ua/i/29/94/38/5/2994385/image_main/b5ae591d6b50d8b4d2594971f1ffff1a-quality_70Xresize_crop_1Xallow_enlarge_0Xw_698Xh_465.jpg)
17 лютого відбудеться онлайн-презентація нової української освітньої гри «Критикотики». Її розробили експерти громадської спілки «Освіторія» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках програми з розвитку
Настільна карткова гра містить понад 40 завдань, орієнтованих на розпізнавання фейків, прихованої реклами, маніпуляцій. Розрахована на дітей від 10 років та дорослих. Головним героєм карток виступив популярний комікс-персонаж Кіт Інжир. Гру зможуть отримати вчителі загальноосвітніх шкіл.
Освітня гра спрямована на підтримку єдиної справді дієвої «зброї» проти інформаційних маніпуляцій та фейків — розвиток критичного мислення, медіаграмотності та факт-чекінгу.
![](https://kolobok.ua/i/29/94/38/5/2994385/gallery/5ba455a3ad834de81980f3dd18828cc1-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
«У цій грі ми поєднали найважливіше: котиків та освіту. Картинки з котиками — універсальна інформаційна зброя. Вони можуть не лише розважати, але й навчати корисного. Критичне мислення — навичка, що допомагає опиратися маніпуляціям, розвиває аналітичні здібності та культивує здоровий глузд», — розповідають організатори.
![](https://kolobok.ua/i/29/94/38/5/2994385/gallery/d10dd542c686ed4d340d06a5536fd4c0-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Презентація гри відбудеться 17 лютого о 17:30 на сторінках «Освіторії», Міжнародного Фонду «Відродження», Кота Інжира та видавництва Feelindigo. Там на вас чекає знайомство з розробниками та ідеєю проєкту, розгляд механіки гри та її змісту, цікавезна лекція від освітньої експертки Інни Большакової про стратегії критичного мислення та когнітивні упередження, закладені в завдання гри. А вчителі дізнаються, як можна буде отримати гру для своєї школи.
![](https://kolobok.ua/i/29/94/38/5/2994385/gallery/a52cf066a4706310446d56116127ff96-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Спікери:
-
Інна Большакова — експертка ГС «Освіторія» з критичного мислення, авторка підручників та освітніх програм, методистка Новопечерської школи; розробниця гри.
-
Олена Павлова — авторка Кота Інжира, ілюстраторка та розробниця гри
-
Наталя Каташинська — керівниця тренінгового центру «Освіторія», координаторка проєкту та розробниця гри.
-
Григорій Баран — менеджер програми «Соціальний капітал», секретар правління МФ «Відродження».
-
Олександр Борисенко — засновник студії гейміфікації Feelindigo, механіка й дизайн гри.
![](https://kolobok.ua/i/29/94/38/5/2994385/gallery/6ede17d9dda70b28bb31a72ea58a0983-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)