Кутові дивани: краще не знайдеш!
Зробити інтер'єр кімнати не тільки естетичним, а й функціональним вам допоможуть кутові дивани. Такі м'які меблі стануть ідеальними для тих, хто цінує кожен сантиметр свого простору.
Мабуть, немає кращого способу обіграти кімнату, ніж купити кутовий диван. У вітальні такі меблі будуть незамінними для теплих дружніх зустрічей, у дитячій із легкістю забезпечать дитині не тільки спальне місце, але й зону для ігор, у кухні прекрасно доповнять обідню зону. Кутові дивани цінні й тим, що вони дуже практичні. Майже всі сучасні моделі мають системи зберігання, а деякі укомплектовані висувним баром, всілякими полицями та шафами. А з урахуванням того асортименту, який нам сьогодні пропонують українські виробники, кутові дивани стають бажаними в будь-якому інтер'єрі. Зазначимо, що хороший кутовий диван можна купити недорого. Головне – знати нюанси.
Зробіть заміри. Отже, перше, на що вам слід звернути увагу при виборі таких меблів, це розмір кімнати і розташування кута, в який ви плануєте встановити покупку. Пам'ятайте, що правобічний диван в лівий кут ніяк не стане, а значить, вам доведеться витратити час на його подальшу заміну.
Розміри кутових диванів різноманітні. Ширина (розмір кута) – від 130 до 180 см, довжина дорівнює 230-280 см. Обирайте модель, яка відповідає вимірам місця, куди ви плануєте встановити кутовий диван. І обов'язково врахуйте розмір дверного отвору – інакше ваша покупка в кімнату може не увійти.
Тестуємо нутро
Зверніть увагу на каркас виробу. Ідеально, коли він із натурального дерева. Але і тут є нюанси: хвойні породи не відрізняються довговічністю, тому перевагу краще віддати буку, липі, ясеню або дорогому дубу. Втім, не смертельно, якщо основа дивана виконана з ДСП. Такий варіант буде доступніше за ціною. Тут головне – переконатися в наявності сертифікатів якості, оскільки деревна плита може містити формальдегіди.
Каркас може бути і металевим. Якщо він сталевий, то витримає практично будь-які навантаження. Не менш важливий і наповнювач дивана. Саме від нього залежить, як довго вам прослужать меблі і наскільки комфортно буде спати і сидіти.
Сучасні виробники пропонують масу варіантів наповнювачів. Довговічними і надійними вважаються пружинні блоки, але коштують вони недешево. Економнішими варіантами будуть пінополіуретан високої щільності, синтепон, холлофайбер, поролон (його щільність повинна бути не менше 30 кг/куб. м).
Зносостійкою і міцною повинна бути оббивка кутового дивана. Довговічними, звичайно, будуть шкіра або її замінник, але й мінуси у таких моделей є: вони дорогі, а холодною зимою і спекотним літом перебувати на такій поверхні дискомфортно. Надійним вибором може бути і текстиль – флок, жаккард, велюр, шенилл. Головне, щоб вони були з просоченням, що захищає диван від вологи і плям.
Від розкладки все залежить
Чималу роль відіграє і механізм трансформації дивана. Від нього залежить, наскільки він буде зручним в експлуатації і як довго прослужить господареві.
«Єврокнижка» вважається одним із найпопулярніших і простих механізмів. У таких моделях сидіння висувається вперед, а спальне місце досить просторе.
«Клік-кляк» розкладається теж просто – сидіння піднімається до клацання і витягується на себе. Спинка в такому випадку фіксується в декількох положеннях – як сидячи/лежачи, так і напівсидячи/напівлежачи. Кутові дивани з таким механізмом трансформації не займають багато місця, але не підходять для щоденного розкладання – конструкція може швидко зламатися.
Зручним у використанні буде механізм «акордеон». Щоб спальне місце виїхало вперед, досить висунути сидіння. Такі дивани компактні в складеному вигляді, але можуть не розкластися при наявності килима з довгим ворсом.
Механізм трансформації «дельфін» в кутових диванах дуже поширений. Щоб утворити спальне місце, з-під сидіння потрібно висунути платформу і підняти її.
Такий диван простий у використанні і місткий, але в розкладеному вигляді займає багато місця і може перекрити вихід з кімнати.
Малогабаритним в складеному вигляді буде кутовий диван з «викочуванним» механізмом трансформації. Досить потягнути за нижню частину сидіння, скласти спинку вперед і укласти матрац, щоб утворити спальне місце. Правда, в кімнатах з пухнастими килимами зробити це проблематично, та й саме спальне місце розташоване досить низько.
Ну а механізми трансформації типу «розкладачка» сподобаються тільки тим, хто збирається розкладати диван в рідкісних випадках – для гостей. Для щоденного сну такий варіант не підходить, оскільки не відрізняється міцністю.
За формою. Важливою вважається і форма кутового дивана. П-образна забезпечить вас чималою площею для розсадження гостей, але буде доречною тільки для просторих кімнат.
Г-подібна допоможе зонувати простір. А модульні з легкістю змінюють форму і моделюють інтер'єр – ви можете переставляти їх, як вам заманеться.
Створити зону для відпочинку прямо в вітальні можна, розташувавши два кутових дивана навпроти один одного. У такому «оазисі» комфортно відпочивати великою компанією або вести переговори в офісі.
Який би кутовий диван ви не обрали, головне – віддати перевагу надійному виробникові. Дивани кращих українських меблевих фабрик у величезному асортименті представлені в інтернет-магазині «Дивани для нірвани». Без дивана від нас ще не йшов ніхто!