Як правильно вибрати зимове взуття для дитини

На що звернути увагу та як не стати скупим, який платить двічі?
З якого матеріалу купувати зимове взуття для дитини?
У кожного матеріалу є свої плюси та мінуси.

Шкіряне взуття - добре виглядає, дозволяє ногам дихати, зберігає тепло. Але є і мінуси:
- шкіряне взуття легко псується від перепадів температури,
- вимагає дбайливого звернення та догляду,
- легко зношується, особливо якщо дитина активна,
- у приміщенні ноги дитини відразу мокріють і потім мерзнуть при виході надвір,
- шкіряне взуття - дороге, а дефекти на ньому з'являються швидко, тому для дітей його брати не раціонально.
Сноубутси - складаються з верхнього водовідштовхувального шару, мембрани або фольги, що відображають тепло, та підкладки (шерсть або синтетика). У такому взутті ноги дитини добре дихають, залишаються теплими за температури на вулиці до -25 градусів.
Також із плюсів сноубутсів: легко надіти та зняти, не промокають, привабливо виглядають.
Мембранне взуття – таке взуття відводить вологу і не промокає, але розраховане на не дуже низьку температуру. Дитину потрібно буде додатково одягати теплі шкарпетки. З мінусів: мембранне взуття не можна сушити на батареї, потрібно регулярно обробляти спеціальними водовідштовхуючими засобами.
Валянки - сучасні валянки роблять із фетру або повсті, для підкладки використовують шерсть або хутро. Таке взуття вважається одним із найтепліших. Важливо вибирати таку модель, яка має гумову підошву.
Дизайн валянок варіюється від традиційного (і досить нудного), який сподобається далеко не кожній дитині, то моднішій - з вишивкою та іншими прикрасами.
Дуті чоботи (або дутики) - зручні тим, що дитині їх легко надягати і знімати. Зовні вони зазвичай текстильні, тому можуть промокати, необхідна обробка водовідштовхувальних засобів. Дутики підходять для м'якоті та не дуже холодної зими.
Уггі - такі чобітки дуже зручні та теплі (якщо всередині натуральна овчина), але не є ортопедично правильними, тому дітям не бажано носити їх постійно. Також уггі легко промокають, тому підходять лише для сухої погоди.
З якого матеріалу має бути підошва зимового взуття?
Найзручніші варіанти матеріалу для підошви – полівінілхлорид та термоеластопласт, тому що вони не ковзають. Але найбільше поширене взуття з підошвою з поліуретану. Вона легка, гнучка, але пропускає холод і ковзає.
На що ще звернути увагу під час вибору зимового взуття для дитини?
1. Малюкам, які сидять у колясці, не потрібно купувати занадто дороге взуття, воно має бути просто з утеплювачем. Адже дитину завжди можна додатково вкрити і укутати від холоду, надіти додаткові шкарпетки. Якість підошви та мембрани, натуральність підкладки у такому віці не відіграють особливої ролі.
2. Беріть розмір із запасом. Взуття не повинно сидіти впритул - інакше ноги можуть замерзнути. Запас повинен бути хоча б 1 см. Для цього можна дістати устілку, прикласти до ноги дитини (поставивши ногу на підлогу) та подивитися, чи є потрібний запас.3. Малюкам, які лише починають ходити, не підходять сноубутси, т.к. нога "бовтатиметься". Краще віддати перевагу шкіряному взуттю.
4. Для дітей старше 3 років: якщо дитина не дуже активна на вулиці, то краще вибрати сноубутси або валянки, а для дуже активних дітей підійде мембранне взуття.
5. Перед покупкою взуття по інтернету дізнайтеся довжину устілки конкретної моделі, не орієнтуйтеся тільки на вказівку розміру, тому що у різних виробників можуть бути розмірні сітки, що сильно відрізняються.
Вам також буде цікаво прочитати: