Ортопедичне взуття для дітей – потрібне чи ні?
Думка, що ортопедичне взуття допомагає дитині уникнути плоскостопості, все ще дуже популярна. Але ж це міф.
Однак слово "ортопедичне" насправді не більше ніж маркетинговий хід, що дозволяє продати взуття дорожче. Супінатор, високий задник, підбори Томаса - все це не має жодного стосунку до профілактики плоскостопості. Більше того: для правильного розвитку стопи важливою є свобода руху, а взуття з високим задником навпаки руху сковує.
Як стверджують ортопеди, плоскостопість проявляється в дуже ранньому віці - з народження і до року, часто взагалі в пологовому будинку, коли ні про яке взуття ще й не йдеться. І ні плоскостопість, ні клишоногість не лікуються за допомогою такого взуття, яке можна купити в будь-якому магазині.
Важливо розрізняти патологічну плоскостопість, яка вимагає спостереження лікаря та медичної допомоги, та вікову особливість дитячої стопи – до 5-7 років у всіх діток вона практично плоска, це проходить саме у міру розвитку дитини.
Щоб зрозуміти, чи немає у дитини проблем із розвитком стопи, достатньо її в перший рік життя регулярно показувати педіатру. Те ж саме з клишоногою: якщо малюк просто ставить шкарпетки всередину - це виправляється без лікарів та спеціальних пристроїв.А ось справжнє клишоного - це важка деформація, яку ви точно ні з чим не сплутаєте.
Що таке справжнє ортопедичне взуття?
Вона завжди шиється на замовлення з урахуванням особливостей людини, яка її носитиме, та з урахуванням конкретних проблем з опорно-руховим апаратом. Жодній здоровій дитині таке взуття не потрібне. У магазинах вона не продається і шиється для дітей, наприклад, із ДЦП або значним укороченням однієї з кінцівок.
Чому немає сенсу купувати в магазині взуття з позначкою "ортопедичне"?
Якщо все життя вірити в чудодійні властивості "ортопедичного" взуття, то позбавитися цього стереотипу у власній голові, звичайно, непросто. Проте лікарі-ортопеди вважають, що подібне взуття не може мати жодного позитивного впливу на здоров'я дитячих ніг.
Занадто тверда підошва заважає вільному перекату. Жорсткий супінатор не формує стопу, але створює незручність дитині. А м'який супінатор із поролону взагалі не здатний на щось вплинути через свою м'якість.
Справа в тому, що там, куди він тисне, у маленьких дітей просто жирова подушечка на стопі. А під нею - хрящ, який у майбутньому перетвориться на кістку і сформує склепіння стопи. Але поки супінатор просто впирається в жирову подушку і хрящ - це не впливає на формування стопи.
Вам також буде цікаво дізнатися: