Як треба поводитися в батьківському чаті, щоб уникнути конфліктів

Є негласні правила, як спілкуватися в таких чатах, щоб не опинитися у конфліктній ситуації.
Славляться батьківські чати насамперед конфліктами, що у них трапляються. Розповідаємо, як поводитись і як спілкуватися, щоб уникнути подібної ситуації.
1. Не пишіть у чат у "неробочий" час
В ідеалі всі питання мають вирішуватися десь у проміжку між 9 та 19 годинами. Нікого не порадують пропозиції та питання, повідомлення про які приходять о 6-й ранку або о 12-й ночі. Уявіть, що ви телефонуєте людям, яким пишете. Навряд чи ви назвали б їм посеред ночі, правда? В ідеалі "графік роботи" чату та інші його особливості мають бути чітким списком у закріпленому повідомленні.

2. Не засмічуйте чат повідомленнями
Не потрібно надсилати туди картинки, привітання, свої роздуми та будь-які повідомлення без конструктиву. За ними губиться суть і справді важлива інформація.
3. Не залишайте голосові повідомлення
По-перше, не всі можуть прослухати їх, по-друге, ніхто не хоче їх слухати. Якщо у вас є важлива інформація, оголошення, питання, то вони мають бути написані. Бо як мінімум зручніше з ними взаємодіяти.4. Не робіть зайвих зауважень та не переходьте на особистість
Виправляти граматичні помилки або вказувати на інші подібні недоліки - поганий тон та засмічення ефіру в батьківському чаті. Намагайтеся писати грамотно та у справі.
5. Не переходьте на особистість дитини
Якщо вам є що сказати про чужу дитину – напишіть це її батькам у особисті повідомлення. Виносити такі розмови на загальний огляд – прямий шлях до конфлікту.

6. Перечитуйте повідомлення перед надсиланням
Переконайтеся, що ваші слова не сплутала автозаміна, у них вистачає букв та сенсу. Пишіть інформативно, не кидаючись напівфразами, у тому числі складно зрозуміти, що ви хотіли сказати. І намагайтеся помістити думку в одне повідомлення, не надсилайте їх 10 штук по 2-3 слова.7. Не пишіть на емоціях
Якщо ситуація розжарилася, ви злитесь або роздратовані, скривджені - не пишіть гнівне послання в загальний чат. Відірвіться від телефону, подихайте повітрям, зробіть паузу, оцініть наслідки того, що ви хочете написати (для своєї дитини перш за все). Потім сформулюйте в нейтральному тоні свою думку (без сарказму, знущань, зайвих оборотів, порівнянь і тим більше без образ), кілька разів перечитайте - і потім тільки надсилайте.
Якщо у вас конфліктна ситуація з конкретним батьком - переходьте в особисте листування, не забуваючи стримувати пориви написати якусь гидоту. В ідеалі в чаті має бути справедливий модератор, який перетинає всі спроби з'ясування стосунків та булінгу кожного з учасників.
Вам також буде цікаво прочитати: