Як швидко та ефективно відновити волосся після зими

ТОП-6 простих правил для догляду за тьмяним і ламким волоссям
Ще зовсім небагато, і шапки можна буде відкласти до наступної осені. Тому зараз саме час впритул зайнятися своїм волоссям. Навіть найпрекрасніша шевелюра після зими втрачає свій зовнішній вигляд. Через перепади температури, сухого повітря в приміщеннях і постійного носіння головних уборів волосся стає тьмяним, ламким і неживим. Щоб пожвавити втомлені пасма, потрібен комплексний підхід: правильно харчуйтеся, пийте більше рідини, приймайте вітаміни і обов'язково робіть маски для волосся.
Дивлячись на себе в дзеркало після зими, ми часто боремося з бажанням обстригти неживі пасма. Адже волосся в цей період залишає бажати кращого. Бліклі, слабкі, тонкі та безформні, вони не лягають навіть у найпростішу зачіску. Візит до перукаря в цьому випадку ніхто не скасовував - дійсно, після зими трихологи рекомендують зрізати посічені кінчики. До того ж, «прибравши» все зайве, вам простіше займатиметься відновленням основної маси волосся. Однак крім стрижки, шевелюра навесні потребує додаткової уваги та догляду.
Правила догляду за волоссям після зими
Є кілька базових правил, які допоможуть навести лад на голові і надати волоссю більш живого та доглянутого вигляду. До речі, ці правила можна взяти на замітку та використовувати для догляду за шкірою голови на постійній основі.
Мийте голову теплою водою

Навіть якщо ви звикли «паритися» у ванній кімнаті, для волосся гаряча вода категорично не підходить. По-перше, вона активізує сальні залози голови, через що ваше волосся буде швидше ставати жирним. По-друге, гаряча вода розкриває «лусочки» волосся. В результаті шевелюра втрачає гладкість, починає «пушитися» і перестає блищати.
Не нехтуйте бальзамами та кондиціонерами

Дехто вважає їх марною тратою грошей. Насправді роль бальзаму після миття якраз і полягає в тому, щоб «пригладити лусочки» волосся, зробити його більш м'яким і слухняним. Бальзам потрібно використовувати правильно: після миття шампунем не витирайте волосся, а лише злегка промокніть рушником, а потім нанесіть бальзам. Не змивайте його відразу: для кращого ефекту важливо витримати час, рекомендований виробником. До речі, замість бальзаму можна взяти сирий яєчний жовток: він з успіхом виконує ті самі функції.
Ополіскуйте волосся відварами трав
Кілька разів на тиждень замініть кондиціонер трав'яними відварами . Вони добре зміцнюють волосяну цибулину і запобігають випаданню волосся. Найчастіше для волосся використовують кропиву, ромашку та кору дуба. Залийте 3-4 столові ложки трави літром окропу і добре укутайте. Якщо ви миєте голову вранці, це можна зробити з вечора. Але загалом для готовності відвару достатньо двох годин.
Зволожуйте волосся натуральними оліями

На вихідні можна зробити для волосся живильний компрес. Для цього з вечора нанесіть на всю довжину кілька крапель оливкової або лляної олії та укутайте голову бавовняною хусткою. Вранці ретельно промийте голову шампунем. Після такого компресу волосся стає більш щільним і блискучим.
Приймайте вітамінні комплекси
Це правило дуже актуальне навесні та восени. Найкраще волосся «відкликається» на вітаміни груп А, Е, С та В, які є у складі практично всіх аптечних вітамінів. Однак не варто покладатися на самі вітаміни, адже волосся відмінно реагує на будь-які зміни в харчуванні. Додайте в раціон морепродукти та жирну морську рибу, горіхи, сир, мед та цитрусові. Окрему увагу приділіть рідини: правило «1,5 літра води на день» має стати вам незаперечним. Так ви не тільки реанімуєте волосся, але й покращите стан шкіри обличчя та тіла.
Робіть натуральні маски для волосся

У період активного відновлення волосся візьміть за правило двічі на тиждень робити поживні маски, що відновлюють. Добре живлять локони маски на яєчному жовтку. Проти випадання допомагають маски на основі реп'яхової олії. А маски із морською сіллю ще й забезпечують шкірі голови додатковий пілінг.
Вам також буде цікаво почитати:
Як не можна сушити волосся феном: 5 помилок, які шкодять