Приз - $5 млн.: українські юні вчені боротимуться за нього у США

Наприкінці квітня відбувся фінал національного відбору міжнародного конкурсу юних вчених. П'ять робіт українських вундеркіндів відібрали для віртуального фіналу у США. Переможець отримає приз у 5 млн доларів.
ISEF – International Science & Engineering Fair – найбільший у світі міжнародний конкурс науково-технічної творчості для школярів, заснований у 1950 році. Щорічно у міжнародному фіналі беруть участь близько 1800 представників із майже 80 країн світу. У складі журі - Нобелівські лауреати та вчені зі світовим ім'ям, які обирають найкращих у 17 категоріях знань. Учасники борються за призовий фонд близько $5000000.
Взяли участь у цьому конкурсі та українські школярі. 28 квітня був фінал національного етапу конкурсу. І зараз фіналісти працюють над своїми проектами, щоби гідно представити Україну на міжнародній науковій арені в рамках віртуального фіналу 16-21 травня у США.
У національному відборі взяло участь 200 юних вчених
Цього року національний етап уперше пройшов онлайн, у зв'язку з пандемією, та у конкурсі взяли участь близько 200 юних учених. Журі конкурсу - вчені, викладачі, інженери - обирали найкращі найперспективніші роботи в таких категоріях знань:
- біологія (науки про рослини, науки про тварин);
- клітинна та молекулярна біологія;
- мікробіологія;
- науки про людину (біомедичні та медичні науки, прикладна медицина, науки про поведінку та соціум),
- науки про Землю та навколишнє середовище;
- хімія, біохімія;
- екологічна інженерія;
- хімічної інженерії.
Віртуальний захист організував Національний еколого-натуралістичний центр для школярів (НЕНЦ).
Які роботи будуть представлені на міжнародному конкурсі
5 робіт заслужили право бути представленими на міжнародному захисті. Також до команди фіналістів приєдналися переможці у технічних науках, визначених на конкурсі на базі фізико-технічного інституту КПІ.
- Шкроб'як Антоніна , проект «Отримання трансгенних рослин капусти брокколі, що містять ген лейкоцитарного інтерферону альфа-2b» , 10 клас, Вишневська ЗОШ.
- Клімова Олена , проект «Виробництво бактеріальної целюлози на основі низько вартісних органічних субстратів» , 11 клас, Маріупольський технічний ліцей.
- Трач Адам , проект «Insilico дослідження потенційної ролі ряду сполук класу N-ацилетаноламінів як інгібіторів Е-протеїну коронавірусу SARS-CoV-2» , 11 клас, школа №89.
- Зінькова Валентина , проект « Спеціальні цифрові підписи на основі криптосистеми Пайє» .
- Уланов Віктор , проект «Дослідження умов виникнення автоколивань у гідродинамічній системі» .
«Виклик, який кинула всесвітня пандемія багатьом міжнародним подіям, витримали не всі. Але ISEF виправдав статус найінноваційнішого конкурсу для молоді, швидко переорієнтувавши основні процедури відбору проектів та суддівства на дистанційну форму. Не втрачає шанс осучаснювати процеси та національний етап, який пройшов з використанням відеоконференції Microsoft Teams, а церемонія оголошення переможців відбулася віртуально на платформах Facebook та YouTube»,– каже директор конкурсу Володимир Дмитренко.
Вам також буде цікаво почитати:
Як розвинути інтелект дитини за допомогою вправ на координацію