Діти пандемії: як вплинув Covid-19 на новонароджених малюків

Діти пандемії: як вплинув Covid-19 на новонароджених малюків
Уровень развития нынешних деток ниже, чем у рожденных до пандемии
istockphoto.com

У дітей, народжених в епоху ковіда, знижений рівень IQ та когнітивних здібностей. Чи позначиться це у дорослому житті і як це можна виправити – думка вчених

Відомо, що перенесений коронавірус «б'є» не лише з фізичного здоров'я. Хвороба торкається нервової системи , погіршує пам'ять, увагу та здатність обробляти інформацію Однак, крім цього, Covid-19 дуже погано впливає і на новонароджених малюків. Дослідження показали, що у дітей, які народилися в період пандемії, значно знижено рівень IQ, моторних та когнітивних навичок. У чому причина такого явища і як воно позначиться на «поколінні пандемії» у майбутньому? Прогнози вчених невтішні.

У дослідженні, яке провели вчені із Brown University в американському штаті Род Айленд, взяли участь майже 700 малюків віком від 3 місяців до 1,5 років. Всі дітки з'явилися на світ після початку пандемії, доношеними і без будь-яких відхилень у розвитку. Вчені за допомогою базових тестів оцінили рівень IQ, а також моторних, когнітивних та вербальних здібностей дітлахів. Порівняно з «докоподібними» показниками цифри виявилися нижчими на 22 пункти (78 проти 100). Причому діти із малозабезпечених сімей пройшли тестування ще гірше.

Це не перебільшення, - коментує результати дослідження професор Brown University Сеан Деоні. – Зазвичай ви не побачите таких результатів у дітей, які не страждають на серйозні когнітивні розлади».

Головною причиною такого серйозного погіршення показників вчені вважають соціальну ізоляцію. Епоха пандемії призвела до того, що батьки були замкнені зі своїми дітьми в чотирьох стінах. При цьому вони ще й змушені працювати з дому – через це кількість та якість уваги до дитини різко знизилася. Змучені та напружені мами та тати набагато гірше взаємодіють з малюком і менше часу приділяють його розвитку. А відсутність соціальних контактів (ясла, садок, нянька, діти на майданчику) гальмує формування базових когнітивних навичок.

Чи буде таке зниження розумових здібностей малюків відчутно у дорослому житті, передбачити складно. Однак Сеан Деоні зазначає, що саме протягом перших років життя дитини закладається фундамент для її подальшого розвитку. Щоб згладити «ефект» пандемії, батькам варто більше уваги приділяти новонародженій дитині, намагатися більше з нею розмовляти та проводити час разом, граючи в розвиваючі ігри .

Вам також буде цікаво почитати:

Діти та коронавірус: наслідки та ускладнення після Covid-19, про які мають знати батьки

Жінки після коронавірусу - наслідки та ускладнення

Коронавірус у дітей: ТОП-5 головних питань – відповідає педіатр

Удар по серцю та панічні атаки: 5+ симптомів постковидного синдрому у дітей


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK