«Не прив'язуйте мене!»: у Харкові до 2-річної дівчинки до палати не пускали маму

Маму 2-річної дівчинки не пускали до неї до палати реанімації. Захисник прав дітей розповів, що говорить із цього приводу закон і що робити батькам, якщо їм забороняють бути у палаті з дитиною
Цей день харків'янка Дарина Токарчук не забуде ніколи у своєму житті. Її маленька 2-річна донька Аліса опинилася у реанімації Харківської дитячої інфекційної лікарні. Через двостороннє запалення легень у неї була дуже низька сатурація, тому дитину поклали до палати інтенсивної терапії. На питання матері про те, чи можна їй бути поряд з дитиною, їй відповіли відмовою. Дарина залишилася стояти за зачиненими дверима і почула несамовитий крик своєї дитини.
«Не прив'язуйте мене! Не треба, будь ласка" - почула я дикий крик своєї дитини, стоячи під дверима реанімації. Вона плакала за зачиненими дверима, а я помирала під нею. Ноги просто не тримали і я сповзла по стіні ридаючи захлинаючись. Від болю, несправедливості та безсилля в цьому ситуації. Той крик я не забуду ніколи",- написала вона потім у соціальній мережі.
Щоб дівчинку не рухалася, коли їй ставили крапельницю, лікарі прив'язували її до ліжечка старими колготками. На жаль, така практика використовується повсюдно у дитячих лікарнях в Україні.
Жінка вирішила добиватися того, щоб бути поряд із дитиною. Вона зателефонувала на гарячу лінію до МОЗ, де їй пояснили, що батьки справді не повинні перебувати у відділенні реанімації. Дарина вирішила не здаватися та звернулася до юриста. Він пояснив, що, згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я №592 від 15 червня 2016 року, батьки мають право перебувати з дитиною у палаті інтенсивної терапії.
Дарину таки пустили до дитини - через 4 дні.
"Коли я до неї прийшла, вона лежала і просто дивилася в одну точку. Не спала. Просто нерухомо лежала",– пише Дарина.
Коментар правозахисника
Ми звернулися до експерта із проханням прокоментувати цю ситуацію. Дмитро Ревун – захисник прав дітей, заступник начальника відділу ювенальної превенції ГУНП. Він розповів, що наказ МОЗ №592 дає право батькам перебувати поруч із дитиною у палаті інтенсивної терапії цілодобово, 7 днів на тиждень. Якщо вам у цьому праві відмовляють, Дмитро Ревун радить діяти так:
1. Знімайте все відео.
2. Викликайте поліцію для фіксації та юридичної кваліфікації.
3. Пишіть заяву керівництву медустанови з вимогою провести службове розслідування.