Наприкінці січня на дітей чекає обов'язкове щеплення від поліомієліту

Наприкінці січня на дітей чекає обов'язкове щеплення від поліомієліту
Прививку от полиомиелита детям будут вводить в четыре этапа
istockphoto.com

Щеплення від поліомієліту повинні отримати всі діти від 6 місяців до 6 років, які не були щеплені вчасно. Старт вакцинальної кампанії заплановано на кінець місяця

Читайте такожПрививки до года: «за» и «против»
МОЗ розгортає активну боротьбу проти поліомієліту. За даними відомства, наприкінці січня розпочнеться додаткова вакцинальна компанія. Всі дітки від півроку і до 6 років, які не мають обов'язкових щеплень від цієї хвороби за віком, повинні отримати першу дозу інактивованої поліовакциною (ІПВ). На ці заходи в міністерстві пішли після спалаху поліомієліту в Закарпатті , що трапилася у жовтні минулого року Тоді поліовірус виявили у 12 дітей, двох забрали до лікарні з паралічем ніг.

Україні загрожує епідемія поліомієліту

Украина входит в список стран с высоким риском развития эпидемии / istockphoto.com

У нашій країні щеплення від поліомієліту входить до переліку обов'язкових, гарантованих державою та безкоштовних вакцин. За календарем вакцинації, її потрібно робити шість разів: у 2, 4, 6 місяців, у півтора роки, потім у 6 та у 14 років. Така схема вакцинації формує стійкий довічний імунітет до вірусів, які спричиняють поліомієліт. Це єдиний на сьогодні ефективний спосіб уберегти дитину від хвороби.

Незважаючи на те, що щеплення безкоштовне і абсолютно безпечне (малюків прищеплюють інактивованою – тобто неживою вакциною, а у старшому віці вводять ослаблений поліовірус), останнім часом все більше батьків добровільно від неї відмовляються. За статистикою, минулого року від поліомієліту було щеплено лише 70% дітей до року. Для формування колективного імунітету цього недостатньо: у ВООЗ підрахували, що вірус перестає циркулювати там, де вакциновано не менше ніж 95% дітей за віком.

Саме завдяки вакцині у розвинених країнах вже давно забули про цю хворобу. А ось Україні минулого року дивом вдалося уникнути епідемії. У жовтні спочатку у Рівному, а потім в Ужгороді сталася спалах поліомієліту серед нещеплених дітей . Двоє діток (дитина півтора року і 12-річна дівчинка) опинилися в лікарні з діагнозом «млявий параліч нижніх кінцівок». Тоді МОЗ вжило екстрених заходів і змогло ізолювати всіх, хто контактував із хворими. Але з урахуванням нашого рівня вакцинації немає гарантії, що спалах не повториться знову.

Щеплення від поліо потрібно зробити всім

Курс вакцинации от полиомиелита должны пройти все дети до 6 лет / istockphoto.com

Поліомієліт небезпечний не тільки для нещеплених дітей, а й для тих діток, які пройшли неповний курс вакцинації. Це дуже заразна хвороба, яка передається оральним (через слину), повітряно-краплинним шляхом і навіть через забруднену воду чи продукти харчування. У 30% випадків поліовірус викликає частковий параліч, а в 10 випадках із 100 може призвести до смерті. При цьому від нього немає специфічного лікування: якщо інфекція вражає кістковий мозок, то людина назавжди залишається інвалідом.

Щоб запобігти спалахам цієї хвороби, у МОЗ розпочинають додаткову вакцинальну кампанію. З кінця січня всім діткам від 6 місяців до 6 років, які не щеплені від поліомієліту або з різних причин пропустили планові щеплення, вводитимуть ІПВ (інактивовану поліовакцину). Після завершення цього туру вакцинації буде ще три тури ревакцинації ОПВ (оральної поліовакцини, що містить ослаблений вірус поліомієліту).

Звісно, за руку на щеплення тягнути нікого не будуть. Але у МОЗ дуже просять українців підійти до цього питання відповідально. «Я закликаю батьків негайно перевірити, чи зробили вони всі щеплення своїм дітям. Якщо є порушення календаря вакцинації чи пропущені щеплення, потрібно звернутися до педіатра чи сімейного лікаря та прищепити дитину», – заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Вам також буде цікаво почитати:

Відмова від щеплень: які ускладнення після хвороб у нещеплених дітей

Ольга Богомолець назвала хвороби, які загрожують безпеці українців


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK