В Україні виявили український варіант «британського» штаму коронавірусу

В Україні виявили український варіант «британського» штаму коронавірусу
В лаборатории Лондона обнаружили украинский вариант "британского" штамма коронавируса
istockphoto.com

На Кіровоградщині знайшли український варіант "британського" штаму коронавірусу. Ще у двох областях виявили "південноафриканський" штам

Підступність вірусу SARS-CoV-2 у цьому, що він постійно мутує, та її «мутанти» стають дедалі більше агресивними. Наразі українців атакує «британський» штам коронавірусу , який «полювати» на молодших і заражає більшу кількість людей. І ось у британця з'явився брат, причому українського походження. Як повідомила 7 квітня прес-служба Кіровоградського обласного центру МОЗ, у Кіровоградській області виявили український варіант «британського» штаму коронавірусу. Причому, це висновки не наших дослідників, а закордонних. Дослідження матеріалу проводилося у лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров'я у Лондоні.

«Згідно з отриманими результатами встановлено циркуляцію штамів вірусу SARS-CoV-2 «Британський варіант-VoC_20DEC-01 «UA variant» серед жителів Кіровоградської області»,
– повідомляє прес-служба Кіровоградського обласного центру МОЗ.

Чим відрізняється «український варіант» від британської, поки що не повідомляється. Але оскільки вони є «близькими родичами», можна припустити, що «українець», як і «британець», досить агресивний. Вірусна «агресія» проявляється в тому, що заражається більша кількість людей і більша кількість хворих хворіє у важкій формі. Крім того, «британський» штам коронавірусу атакує все частіше молодих людей, молодших 40 років.

Носите маски и мойте руки - основные правила защиты от коронавируса / istockphoto.com

Українців атакує ще й «південноафриканський» штам коронавірусу

Сьогодні в Україні бешкетує ціла міжнародна «компанія» штамів коронавірусу. Окрім «британської», «української», ще виявили і «південноафриканську». Міністра охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що його виявили у двох областях. Тоді як «британець», розпочавши із Західної України, вже поширився на всій території країни.

«Обидва штами дуже агресивні. Головне – дотримуватися правил епідситуації та берегтися»,
– радить міністр.

В Украину поступит 10 млн доз вакцины Pfizer / istockphoto.com

Коли стане легше?

Світло наприкінці цього тунелю є. За словами вірусолога, академіка Володимира Широбокова, коронавірус відноситься до респіраторних інфекцій. А для них характерні, по-перше, три хвилі. Зараз у нас третя хвиля, і наприкінці квітня, після піку, вона має піти на спад. По-друге, на будь-яку респіраторну інфекцію діє правило сезонності. «У другій половині весни, влітку має бути затишшя», – каже вірусолог. Крім того, не треба скидати з рахунків вакцинальну кампанію. Незважаючи на те, що в Україні вона проходить черепашими темпами, все одно люди вакцинуються. Що більше людина отримає щеплення, то швидше сформується колективний імунітет.

Вам також буде цікаво почитати:

Годування груддю та COVID-19: поради для мами від "Юнісеф"


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK