Як доглядати новонароджену дівчинку: поради молодим батькам

Як доглядати новонароджену дівчинку: поради молодим батькам
Особенности ухода за новорожденной принцессой
istockphoto.com

Ви повернулися з пологового будинку з вашою новонародженою принцесою і, можливо, не знаєте, як правильно її доглядати. Ми розповімо вам про особливості догляду новонародженої дівчинки.

Знати, як правильно доглядати новонароджену дівчинку, корисно не тільки мамам та татам, які вперше стали батьками, а й тим, у кого першим народився хлопчик: адже догляд за хлопчиком та дівчинкою мають свої особливості та підхід до нього має бути різним.

Уход за новорожденными мальчиком и девочкой отличается / istockphoto.com

Інтимна гігієна новонародженої дівчинки

Читайте такожГемангиома у новорожденных: причины, виды и методы лечения
Статеві органи дівчаток частіше схильні до інфекцій і більш чутливі до зовнішніх подразників, ніж статеві органи хлопчика. Слизова оболонка зовнішніх статевих органів малюка дуже ніжна, тонка та вразлива. Вона легко травмується, що призводить до розмноження бактерій та шкідливих мікроорганізмів. Таким чином, інтимна гігієна новонародженої дівчинки має бути регулярною, акуратною та здійснюватися за певними правилами.

В перші дні

У перші дні після народження на статевих губах малюка ви можете помітити світло-сірий або кремовий секрет - це залишки первородного мастила. Якщо смегми не надто багато, вона сама поступово вбереться у шкіру. Але якщо нальоту багато, краще його видалити, тому що через пару днів жири, що містяться в ньому, окислюються, що викликає розмноження мікроорганізмів і з'явиться запалення. Смегма щільна за консистенцією та видаляється непросто. Краще для видалення залишків первісного мастила використовувати ватяні тампони та теплу кип'ячену воду. При обробці наліт скочуватиметься і через 2-3 дні повністю зникне.

Як правильно підмивати новонароджену дівчинку
Как ухаживать за новрожденной / istockphoto.com

Читайте такожСтул младенца - показатель здоровья: что означают 6 видов детских какашек
Підмивати малюка необхідно при кожній зміні підгузника, і краще відмовитися від протирання вологими серветками. Ними можна видалити калові маси, після чого потрібно обов'язково помити промежину під струменем проточної води. Перед цим не забувайте вимити руки з милом. Ополіскувати статеві органи дівчинки слід до заднього проходу, щоб залишки калу не потрапляли у піхву і викликали запальних процесів. З цієї ж причини не можна мити малу в тазу відразу після того, як вона покакала. Дівчаток від півроку можна підмивати так: спочатку намилити і обполоснути анальну область (знизу вгору, у напрямку до куприка; струмінь води спрямована на вашу руку), потім знову миють руки і вже без мила обмивають зовнішні статеві органи (від промежини до лобка, не торкаючись зони анусу).

Догляд за новонародженою дівчинкою після підмивання слід виконувати в такій послідовності: спочатку чистим м'яким рушником насухо промокають область статевих губ, потім шкіру навколо них, пахові складки і в останню чергу - область заднього проходу. Після цього не забувайте зволожити шкіру дитячим кремом. Ніколи не витирайте статеві губи зсередини, щоб не викликати порушення мікрофлори піхви і не призвести до сечостатевих інфекцій.

Догляд за молочними залозами

Читайте такожЕсли новорожденный вздрагивает во сне: есть ли причины для беспокойства
Через кілька днів після народження у малюка може спостерігатися набухання та почервоніння молочних залоз, що іноді супроводжуються виділенням молозива. Це прояв зміни гормонального тла. Не масажуйте дівчинці груди і не намагайтеся видавлювати вміст молочних залоз, виключіть тертя цієї області про одяг – і через кілька тижнів все має пройти. Якщо почервоніння та збільшення молочних залоз виражені дуже явно, обов'язково проконсультуйтеся з педіатром.

Вам також буде корисно дізнатися, як доглядати новонародженого хлопчика.


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK