5+ футигр для профілактики плоскостопості

Літо - ідеальний час для профілактики плоскостопості. Адже немає нічого кращого для формування стопи, ніж бігати босоніж. Якщо ж з пляжем чи дачею не склалося, пропонуємо цей комплекс вправ
«Головне – регулярно, щодня по 15 хвилин. Адже плоскостопість виникає через деформацію м'язів стопи, тому їх потрібно постійно тренувати, тримати у тонусі. Необов'язково робити весь комплекс: якщо дитина захопиться якоюсь однією вправою і виконуватиме її протягом цього часу, буде також ефективно. Тільки нехай попередньо схожий на шкарпетках-п'яточках: це розігріє стопу. Такий комплекс вправ під силу вже з дворічного віку. Для дітей молодше профілактика плоскостопості - це масаж стоп, ходьба босоніж по різних поверхнях, на шкарпетках-п'яточках »,– радить Марія.

1. Канатоходець
Нехай дитина йде канатом приставним кроком: п'яти на підлозі, шкарпетки на канаті. Щоб було веселіше, канат можна викласти вісімкою, змійкою тощо. Його можна замінити ціпком або обручем. Під час виконання цієї вправи відбувається масаж стопи, у ній покращується кровообіг, нормалізується лімфодренаж нижніх кінцівок.
2. Йог
Беремо м'ячик із шипами «їжачок» — і водимо їм стопами малюка. Можна разом катати його по колу, убік. Завдяки такому колючому масажеру тонізуються м'язи, які тримають склепіння стопи.

3. Паровозик
Кладемо дві палиці паралельно один одному, як рейки. Мама і малюк стають один до одного обличчям, тримаються за руки і перевалюються, як ведмедики. При цьому ціпки прокочуються вздовж стопи. Тут крім того, що масажуються стопи, розвивається ще й балансування, працює весь корпус.
4. Масажист
Сидячи на підлозі, дитина великим пальцем правої ноги гладить ліву ногу і навпаки. Коли таким чином працює великий палець, включаються м'язи, що формують арку стопи.
5. Мавпянка
Кладемо на підлогу хусточки (фломастери, олівці тощо). Завдання дитини схопити їх пальцями і потім помахати ними. Цей хапальний рух допомагає формуванню арки стопи, яка у дітей розвивається з часом. Її відсутність - ознака поздовжньої плоскостопості. Ось ще один варіант цієї вправи: покладіть канат, і нехай малюк пальцями ноги перекладає через цей роздільник дрібні предмети (прищіпки, іграшки) - нехай це навіть носові хусточки. Ще більш складна версія: розіте рушник і поставте на нього важку іграшку. Нехай дитина, хапаючи пальцями ноги за край рушника, підтягує її до себе.

6. Художник
Вставляємо фломастери або олівці між пальчиками ноги, і нехай дитина малює ними на папері. Ця вправа також допомагає утворити арку стопи.
Вам також буде цікаво почитати: