Що робити, якщо до року так і не з'явилися зуби

Що робити, якщо до року так і не з'явилися зуби

Загальноприйнята думка серед педіатрів свідчить, що перші зуби у немовляти виникають у віці 6-8 місяців. Але як показує практика, далеко не всі діти прагнуть «йти строєм»: багато мами розповідають, що їхні чада виявили індивідуальність з молодих нігтів і обзавелися першими зубами набагато раніше або пізніше за встановлений термін.

Читайте такожРебенок грызет ногти: вредная привычка или болезнь

Крім спадковості та індивідуальних особливостей, відсутність зубів може провокуватися такими факторами, як:

1. Рахіт. Це захворювання притаманно маленьких дітей й у першу чергу пов'язані з нестачею кальцію, необхідний нормального формування кісткової тканини. Рахіт викликає ретенцію молочного зуба, тобто нездатність прорізатись.

2. Дефіцит вітамінів та мікроелементів. Зростання зубів може затримуватися через недостатнє надходження в організм вітамінів D, В, А, Е, а також фтору та кальцію.

3. Адентія. Така патологія має на увазі відсутність у щелепі зачатків молочних зубів. Як правило, це пов'язано із порушенням внутрішньоутробного розвитку плода. За спостереженнями лікарів, адентія майже завжди супроводжується збоями у формуванні волосся та нігтів.

Зазвичай немовлят регулярно оглядає педіатр та невропатолог. І якщо лікар не знаходить жодних відхилень від норми, то залишається лише чекати: рано чи пізно зуби вилізуть. Багато мам 2-3-річних дітей, озираючись на минуле, з усмішкою згадують свої тривоги з приводу відсутності зубів у малюка.

Читайте такожЩо робити, якщо у 2 роки дитина так і не заговорила

Досвідчені батьки рекомендують кілька «прийомів», як допомогти дитині виростити зуби:

з 8 місяців вводити в прикорм сир (до року щоденна порція має перевищувати 25-50 р, оскільки сир насичений важкими білками);

«частувати» природною крейдою (такі «ласощі» розглядається як додаткове джерело кальцію);

давати гризти тверді овочі і фрукти (звичайна морква здатна полегшити процес прорізування, що вже почався);

годувати розм'якшеною їжею (якщо ясна дуже тверді і зуби не можуть крізь них пробитися, то в меню малюка слід включити різні пюре);

приймати вітамінні комплекси - наприклад, Кальцид або Вітрум Кідз (попри доступність таких препаратів, їх прийом все ж таки бажано узгодити з педіатром).


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK