Як безболісно привчити дитину до горщика: поради доктора Комаровського
Тема привчання дитини до горщика – одна із найпоширеніших серед батьків. І навіть складно собі уявити, скільки думок існує з приводу підгузків та самостійного ходіння дитини на горщик
Якщо спиратися на досвід відомого педіатра Євгена Комаровського оптимальним періодом для привчання малюка до самостійного спорожнення вважається вік від 1,5 до 2 років. Також вважають і багато фахівців, а пов'язано це з фізіологією малюка. Справа в тому, що лише після року у дитини поступово розвивається контроль над виділеннями. Але це зовсім не означає, що малюк з перших днів почне самостійно ходити на горщик. Батькам слід набратися терпіння та систематично привчати дитину до горщика
А щоб цей процес пройшов якомога природніше і безболісніше як для малюка, так і для його батьків, слід прислухатися до кількох нехитрих порад доктора Комаровського:
Найкращим часом для привчання до горщика вважається літо, коли на дитині знаходиться мінімум одягу, від якого слід звільнитися, і в разі осічки мінімізується кількість прання.
Знайомитись з горщиком так само слід поступово. Спочатку слід пропонувати його дитині після сну, після їжі або тоді, коли на це вказує поведінку дитини.
Дуже важливою є моральна підготовка батьків, з огляду на те, що на це необхідно систематично виділяти час, тому що вироблення туалетних навичок лише «неділі» для цього не підходить.
Завжди слід враховувати, що у дитини, як і у дорослої, може змінюватися настрій, тому максимально позитивний настрій дорослих у цей період дуже важливий для малюка, якого привчають до ходіння на горщик.
Для привчання дитини до ходіння в туалет важливу роль відіграє вибір самого горщика. Він повинен:
- максимально повторювати вигини тіла крихти (такі горщики називаються фізіологічними)
- мати спинку;
- бути максимально стійким;
- бути з якісних матеріалів;
- бути теплим
У разі успішного спорожнення на горщик дитині слід показувати своє захоплення та радість, хвалити його. У разі невдачі, не слід засмучуватися або намагатися не показувати йому своїх емоцій.
Горщик повинен повторювати згини тіла малюка, бути максимально стійким та зручним
При привчанні дитини до горщика, слід не тільки проводити сам процес спорожнення, але й привчати дитину до супутніх дій. Наприклад, варто показати йому, як відкривається та закривається горщик, як необхідно приспускати одяг, як і куди, виливається його вміст, куди його ставити на місце. Отже, процес спорожнення може стати дитині цілим захоплюючим процесом.
У процесі привчання дитини до горщика необхідно поступово привчати його до розпорядку і висаджувати на горщик не тільки тоді, коли «пора», а ще перед сном, а також перед походом на вулицю.
Не слід дозволяти дитині грати з горщиком. Він має бути предметом певного призначення, тому заохочувати інтерес дитини до горщика не варто. Слід малюкові нагадувати, що, наприклад, стілець призначений для того, щоб на ньому сидіти, а горщик для того, щоб у нього справляти потребу.
Не травмуйте психіку дитини, якщо не виходить, відкладіть процес привчання до горщика на кілька місяців
Цілком природним є варіант поєднання горщика з унітазом - це зовсім не важливо, особливо, що стосується хлопчиків.
Ці принципи – не догма. Головне – терпіння та любов батьків до дитини. І якщо перші спроби привчання дитини до горщика виявляться невдалими, варто відкласти цей процес на пару місяців, не травмуючи ні своєї психіки, ні, тим більше дитини. Навряд чи можна зустріти першокласника, який не набув навичок ходіння в туалет. Усьому свій час і кожна дитина індивідуальна, тому поспішати точно не варто і тим більше не варто ні на кого орієнтуватися - темперамент малюка так само грає важливу роль навіть у такому делікатному питанні.
Також вам буде цікаво дізнатися про те, до якого віку батькам можна приймати ванну разом із дітьми
Фото у тексті: istockphoto.com