Корисні властивості та способи застосування прополісу

Прополіс має як корисні властивості, так і протипоказання, тому перед використанням потрібно проконсультуватися з сімейним лікарем.
У прополісі містяться: вітаміни групи В, A, C, H, E, PP, ефірні олії, флавоноїди, ароматичні кислоти та амінокислоти, залізо, фосфор, калій, мідь та багато інших складових.

Чим прополіс корисний для людини?
- Це природний антибіотик, він має протизапальну дію.
- Бореться зі шкірними захворюваннями.
- Бадьорить, тонізує організм, знімає втому.
- Покращує обмін речовин та імунітет.
- Заспокоює, знижує тривожність та напругу.
- Покращує травлення, кровообіг, знижує рівень холестирину.
- Бореться із хворобами дихальної системи.
- Зміцнює зуби, ясна, суглоби та кістки.
Також у жінок прополіс допомагає налагодити менструальний цикл, прискорити лікування гінекологічних запальних захворювань. Чоловікам прополіс може допомогти при простатиті та геморої.
Протипоказання до використання прополісу:
- алергія на мед та інші продукти бджільництва
- алергічний риніт
- запори
- бронхіальна астма
- незгортання крові
- тяжкі хвороби, пухлини
- вагітність, грудне вигодовування
- діти віком до 6 років.
У будь-якому разі перед застосуванням прополісу слід порадитись із лікарем.

Побічні ефекти передозування прополісом:
- нудота блювота
- запаморочення
- розлад травлення.
Як приймати прополіс?
З нього виготовляють мазі, настойки, чаї. Настойки містять спирт, тому протипоказані дітям. Але можна спробувати зробити настоянку на воді . Потрібно з'єднати кип'ячену воду та прополіс у пропорції 2:1. Суміш потрібно нагріти на водяній бані до 80 градусів, остудити і залишити на 6 годин. Зберігати настоянку можна не більше тижня. За добу можна максимально приймати 1 ст. л. настоянки (дітям – у 2 рази менше).
Також корисний напій роблять із молока з прополісом – він вважається корисним при застуді. Молоко потрібно закип'ятити, додати 20 г подрібненого на порошок прополісу, варити 25 хвилин, потім процідити. Приймати по 1 год. за 15 хвилин до їди не довше 7 днів (але потрібна консультація лікаря).Прополіс також відмінно доповнює чай, тому що зберігає аромати меду, трав і хвої. Для цього потрібно в теплий чай додати 20-40 крапель настойки або трохи натурального прополісу.
Прополіс можна застосовувати у чистому вигляді – наприклад, жувати, але ковтати його не можна. Жування прополісу вважається корисним при хворобах ясен та зубів, запаленні горла. Однак жувати можна не довше 10 хвилин, інакше ризикуєте отримати опік слизової оболонки.
Вам також буде цікаво прочитати: