Дихайте в душу: що робити при панічній атаці – радить психолог

Дихайте в душу: що робити при панічній атаці – радить психолог
Что делать при панической атаке: советует психолог
istockphoto.com

Панічні атаки накривають дедалі більше людей. Коронавірус, постковід, нестабільна ситуація – все це не сприяє спокою. Психолог розповіла, як допомогти собі

Нова хвиля коронавірусу, постковидні ускладнення, загроза вторгнення російських військ, фінансова нестабільність - все це не може не "робити нам нерви". У когось вони можуть бути настільки межі, що можуть початися панічні атаки. На цей випадок розроблений чіткий алгоритм дій, який допоможе вам прийти до тями. Його нам розповіла клінічний психолог Оксана Чайка.

Як проявляється панічна атака

Ми всі чули це словосполучення, але часто не розуміємо, як може проявлятись панічна атака. "Здається, що серце вистрибне з грудей", "було почуття, що я зараз помру", "так страшно мені не було ніколи в житті" - так описують свої відчуття люди, які пережили панічну атаку. На жаль, через коронавірус збільшилася кількість тих, кого, як цунамі, накриває паніка. Це може статися і під час хвороби, оскільки коронавірус б'є по нервах, негативно впливаючи на нервову систему. Це може статися і після того, як людина вилікувалась від коронавірусу. Панічні атаки – один із головних симптомів постковидного синдрому , З яким, як ми вже писали, стикаються навіть діти. Вони можуть розвинутись і у тих, хто не хворів на ковід або перехворів на нього у легкій формі. За словами Оксани Чайки, насамперед панічні атаки характерні для людей із слабким типом нервової системи, для тих, хто переживає затяжний стрес, тривалий час не може вирішити важливу життєву проблему.

5+ порад, що робити під час панічної атаки

Простими, але ефективними порадами поділилася з нами клінічний психолог Оксана Чайка.

  1. Випийте маленькими ковтками склянку води.
  2. Сконцентруйтеся на якомусь предметі та постарайтеся дати йому 5 параметрів. Наприклад, вікно: велике, прямокутне, чисте, біле, прозоре. Такий метод дозволяє "переключитися" з думок про смерть.
  3. Заспокойте подих. Наприклад, вдихайте на рахунок один, два, три, чотири, а видихайте повільніше - порахуйте до 5-6.
  4. Дихайте в душу. Так називається метод, коли потрібно натягнути на ніс комір, гольф, футболку та дихати в область сонячного сплетення. Як варіант цього – можна дихати в кульок. Наприклад, так діяти радять на борту літака, коли у людини трапляється гострий напад аерофобії.
    Во время панической атаки дышите в кулек - это успокаивает / istockphoto.com
  5. Прийміть позу ембріона. Наше тіло пам'ятає, що в такому становищі воно відчувало себе захищеним. Важливо при цьому масажувати руки, ноги. Так ви відчуватимете, що ви знаходитесь в моменті «тут і зараз» і що ви живі.
  6. Посідайте, пострибайте. Вмийтеся холодною водою.

Важливо пам'ятати, що зазвичай панічна атака триває від 5 до 20 хвилин. Коли ви знаходитесь у спокійному стані, час від часу практикуйте ці прості дії, щоб вони у вас були відпрацьовані до автоматизму. Також важливо, щоб їх знали ті, з ким живе або тісно спілкується людина, яка має панічні атаки. Щоб вони могли вчасно допомогти йому.

Вам також буде цікаво почитати:

7 способів впоратися з тривожністю та панічними атаками без ліків

Медитація на кожен день: 3 способи набути гармонії та підняти настрій

Як пробачити і відпустити образу: 7 способів набути душевного спокою


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK