Хвороба брудних водойм – лептоспіроз: як не стати її жертвою – лікар

Хвороба брудних водойм – лептоспіроз: як не стати її жертвою – лікар
Главные "поставщики" лептоспироза - крысы
istockphoto.com

В Україні видалося спекотне та дощове літо. На жаль, така погода може спровокувати спалах лептоспірозу. Що потрібно знати про це захворювання, розповіла лікар-інфекціоніст

Потоки води у Херсоні, на Закарпатті, у Криму – Україну цього літа заливає дощами не на жарт. Така погода має один неочевидний «побічний ефект» - спалах лептоспірозу. За даними ВООЗ, вона реєструється після сильних дощів або прісноводних повеней. Це смертельно небезпечне захворювання, яке викликається бактерією лептоспіру. Вона живе у тварин: щурах, мишах, собаках, свинях тощо. І якщо випорожнення зараженої нею тварини потраплять у прісну воду, ця бактерія може жити там від кількох тижнів до кількох місяців. Головний лікар обласної лікарні Миколаївської області Світлана Федорова розповіла про основні симптоми лептоспірозу та як не стати його жертвою.

Головне правило захисту

Якщо на ногах є подряпини, подряпини, натертиші - категорично не можна блукати по калюжах і струмках води, що стікають уздовж центральних вулиць. При цьому можливість заразитися лептоспірозом наближається до 100%. Не варто, якщо на тілі є незагоєні рани, якщо у жінки критичні дні, купатися і в прісноводних водоймах. Як уже було сказано вище, там лептоспір може жити кілька місяців. А людина заражається при прямому контакті із зараженою сечею чи тканиною чи опосередковано при контакті із забрудненою водою чи ґрунтом. Шкіра з саднами та відкриті слизові оболонки (кон'юнктивальна, носова, ротова порожнини) є звичайними шляхами зараження.

Обов'язково мийте овочі та фрукти! Пройшовшись по калюжах або купувавшись у річці, ретельно вимийте взуття та ноги. Намагайтеся обробляти ранки та порізи, заклеювати тощо.

Поначалу лептоспироз может проявляться, как обычная простуда / istockphoto.com

Основні симптоми лептоспірозу

Інкубаційний період – від 2 до 20 днів. У середньому 7-14. На прийомі в лікаря згадайте, а чи не купалися кілька тижнів тому в річці, чи не потрапляли під дощ, не ловили рибу або не тинялися по брудних вулицях з голими ногами. Отже, симтоми

1. Підвищення температури тіла, ознаки звичайного ГРВІ - ломота, може бути кашель, першіння в горлі.

2. Дуже специфічний симптом – біль у литкових м'язах. Деколи такі, що пацієнт не дає навіть легенько стиснути пальцями ікри, не може ходити.

3. З'являється почервоніння склер, який завжди, але часто.

4. Можуть жовтіти склери, темніти сеча.

5. Дуже небезпечний, один із найнебезпечніших симптомів – зменшення кількості сечі!

6. Далі як снігова куля, все наростає: кровоточивість звідусіль, ниркова та печінкова недостатність, менінгіт тощо.

Що робити?

За найменшої підозри – до сімейного лікаря та огляд лікаря-інфекціоніста! Іноді просте своєчасне призначення антибіотиків та розпізнавання захворювання рятує від важких форм, рятує життя.

Вам також буде цікаво почитати:

Індійський штам "Дельта" вже в Україні: головні симптоми та чим небезпечний


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK