ТОП-4 нових міфів про вакцинацію від COVID-19: спростування МОЗ

Вакцинальна кампанія в Україні постійно обростає фейками. Найпопулярніші нові міфи про вакцинацію від COVID-19 вирішили спростувати у МОЗ
Міф 1
Побічні ефекти вакцин від COVID-19 у десятки разів перевищують такі ефекти від вакцин проти грипу.
У соціальних мережах розповсюджують інформацію про те, що побічні ефекти від вакцин проти COVID-19 у десятки разів перевищують негативні реакції від вакцин проти грипу. Йдеться про дослідження ізраїльського соціолога та кримінолога Джоша Гецклва, який посилався на американську базу даних VAERS. Але інформація у базі даних не вказує причинно-наслідкові зв'язки між вакцинацією та негативною подією після неї. Система VAERS не вважається надійним джерелом інформації про побічні ефекти після вакцинації та не гарантує наявності причинно-наслідкового зв'язку між цими подіями.
Міф 2
Перед розблокуванням телефону користувачі iPhone 13 повинні підтвердити статус вакцинації.
З'явилася інформація, що екран нової моделі iPhone можна розблокувати тільки за допомогою паспорта вакцинації. Про це нібито заявив Тім Кук, генеральний директор Apple під час презентації iPhone. Однак такі повідомлення – це неправда. Новина про це вигадала сатиричне видання The Babylon Bee.
Міф 3
Організація CDC змінила визначення слова «вакцина» та підтвердила її неефективність.
Прихильники антивакцинаторського руху в соціальних мережах розповідають, що факт зміни визначення слова «вакцина» Центром контролю та профілактики захворювання США (CDC) пов'язаний з її якістю.
CDC дійсно дещо змінили визначення терміна "вакцина". Але, незважаючи на бюрократичні формальності, вакцини проти коронавірусу, як і раніше, виконують ті завдання, для яких вони були розроблені. Препарати захищають людину від тяжкого перебігу захворювання, можливої госпіталізації та навіть летального результату.

Міф 4
Після вакцинації від COVID-19 людина стає носієм інфекції.
Після вакцинації людина не стає носієм інфекції, оскільки жодна із вакцин, дозволених для використання в Європі, не містить живого коронавірусу. Також немає жодних фактів, які б доводили, що вакцини викликають тяжчий перебіг COVID-19, а вакциновані люди вдвічі частіше хворіють.
Вам буде цікаво почитати:
Новий штам коронавірус С.1.2. може бути небезпечніше "Дельти"
Протиотрута від ковіда: з'явилися ліки для профілактики коронавірусу