Новий штам коронавірусу "Мю" - наскільки він небезпечний

ВООЗ присудила штаму коронавірусу "Мю" статус "варіант, який викликає інтерес". Наскільки він небезпечний – думка відомого лікаря Катерини Амосової
Друга група - VOI (Variant of interest). До неї донедавна також входило лише 4 штами. Це: «Ця», "Йота" "Каппа", "Лямбда". Цієї осені ВООЗ віднесла до цієї компанії штам «Мю», який виявили ще взимку в Колумбії.
Чому цей штам лише зараз викликав інтерес? Лікар-терапевт, кардіолог Катерина Амосова назвала кілька причин.
- «Штам «Мю» має кілька з'єднань мутацій штамів «Дельта» та «Бета». Обидва, перш за все "Бета", відомі своїми імунними "вислизаннями" в порівнянні з іншими варіантами.
- Найбільша резистентність (несприйнятливість) до антитіл сироватки крові вакцинованих у порівнянні з іншими штамами.
Простими словами, штам Мю може легко проскочити пастки, які йому влаштовує наш імунітет, отриманий після перенесеного захворювання або вакцинації.
Незважаючи на цю суперсилу, «Мю» не поширюється світом так само стрімко, як, наприклад, «Дельта». Цей штам, за даними Катерини Амосової, зафіксували вже у 40 країнах. Але його «присутність» там мізерна. Наприклад, у США захворюваність на штам «Мю» становить лише 0,1% від усіх випадків. У 90% там виявляють "Дельту".
Чому штам із таким сильним імунним «вислизанням» досі не потіснив ту саму «Дельту»? На думку Катерини Амосової, через те, що штам «Дельта» заразніший. Тому ймовірність, що «Мю» так і залишиться у другій групі менш небезпечних штамів коронавірусу, досить висока, резюмує експерт. Поки що його не варто боятися.
Вам також буде цікаво почитати:
Вийшла нова книга про коронавірус для дітей: інтерв'ю з автором
Коронавірус у дітей: ТОП-5 головних питань - відповідає педіатр