Легкі "горять": ТОП-5 продуктів, які можуть врятувати їх при COVID-19

Легкі
Что есть при коронавирусе: ТОП-5 продуктов, которые могут спасти легкие

При коронавірусі справжніми ліками може стати їжа. Є продукти, які можуть урятувати легені. Що потрібно їсти, якщо ви чи діти захворіли на COVID-19, розповіли лікарі.

Читайте такожУдар по серцю та панічні атаки: 5+ симптомів постковидного синдрому у дітей
Коронавірус атакує українців. Цього тижня було побито рекорд із захворюваності не лише на осінню, а й на весняну хвилю. У середу захворіло майже 19 000 людей. Наша медична система починає тріщати по швах, машини швидкої допомоги вишиковуються в чергу під лікарнями або курсують містом і передмістем у пошуках вільного місця.

У такій ситуації порятунок потопаючих може стати справою рук самих потопаючих. Важливо знати, як допомогти собі та близьким, якщо до будинку постукає коронавірус. І важливою складовою цієї допомоги може стати їжа. Адже деякі продукти містять речовини, які можуть підтримати роботу головного органу-мішені COVID-19 – легенів. Отже, що треба їсти при коронавірусі? Про це нашому сайту розповіли лікарі: дієтолог, медичний блогер, реабілітолог, автор книги COVID-19: що робити? Борис Скачко та лікар-натуропат Олена Світко .

Продукти, які можуть урятувати легкі

1. Яйця. Сирий жовток містить дипальмітоїл лецитин. Воно допомагає утворюватися сурфактанту легень. Ця речовина перешкоджає злипанню альвеол, які найбільше страждають при коронавірусі та відповідають за газообмін у легенях. Тому їжте самі та давайте своїм дітям таку страву як гоголь-моголь. Воно готується дуже просто. Потрібно відокремити білок від жовтка і збити білок з цукром. Важливо перед цим ретельно вимити шкаралупу яєць, щоб не стати жертвою сальмонельозу.

2. Сало, вершкове масло. Наші легені дуже люблять жир тваринного походження. Вони – справжня «пастка» для жиру. Тому щоб вони нормально функціонували, потрібно їсти жирні продукти. Шматок сала, бутерброд з вершковим маслом – обов'язково має бути у вашому раціоні.

Щоправда, таку їжу не можна їсти за температури від 38 градусів. Якщо температури немає, але людині все одно не дуже хочеться їсти, можна приготувати легкий бульйон з курячого м'яса (джерело білків, що легко засвоюються, які необхідні для будівництва клітин імунітету) і додати в нього шматочок вершкового масла. Як варіант можна приготувати легкий суп-пюре із гарбуза, курячого м'яса, вершків. І знову ж таки додайте в нього трохи вершкового масла. Увага! Воно має бути якісним, не менше ніж 82,5% жиру.

3. Жирна морська риба

В утворенні мембран стінок альвеол, які, як ми вже писали, відповідають за газообмін і страждають при коронавірусі, беруть участь поліненасичені жирні кислоти. Їхнє чудове джерело – жирна морська риба. Наприклад, скумбрія, оселедці, салаки, мойви.

4. Варення із соснових шишок

Живиця, яку виділяють молоді соснові шишки, – чудовий природний антибіотик. Також шишкове варення чудово сприяє відходженню мокротиння. А це чудова профілактика розвитку пневмонії.

Зеленые смузи помогают очистить легкие от токсинов / istockphoto.com

5. Зелень

Зелена цибуля, шпинат, рукола, петрушка і т.д. - обов'язково повинні бути в раціоні тих, хто захворів на ковід. Справа в тому, що зелень – багате джерело хлорофілу. А він бере участь у процесі детоксикації організму. Завдяки цьому з легень краще виводяться токсини, тобто добре очищаються. Що нам і потрібне для одужання.

Вам буде цікаво почитати:

Штам коронавірусу "Дельта" найчастіше викликає у дітей смертельний синдром

Протиотрута від ковіда: з'явилися ліки для профілактики коронавірусу


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK