Ці 3 простих кроки врятують життя за COVID-19: радить професор Голубовська

Ці 3 простих кроки врятують життя за COVID-19: радить професор Голубовська
Ольга Голубовская рассказала, что делать при COVID-19, чтобы не попасть в реанимацию/коллаж kolobok.ua

Відомий лікар-інфекціоніст, професор Ольга Голубовська розповіла, що робити на ранніх стадіях коронавірусу, щоб не потрапити до реанімації. Ці 3 простих кроки врятують життя у COVID-19

Читайте такожДе зробити КТ легень, не заплативши жодної копійки
Осіння хвиля коронавірусу в самому розпалі. Захворіла максимальна кількість людей минулої доби - близько 19000. До лікарень вишиковуються черги з швидких. Щоб зменшити рівень тяжких випадків, професор Ольга Голубовська рекомендує особливу увагу приділити старту захворювання. Вона розповіла, що потрібно робити, щоб не довести людину, яка хворіє на COVID-19, до реанімації.

1. Застосування противірусних препаратів

Враховуючи те, що варіант Delta дає більш високе вірусне навантаження, що в сотні разів перевищує таке у попередніх варіантів, Ольга Голубовська рекомендує застосування противірусних препаратів у початковому періоді хвороби.

"Якщо для цього потрібна госпіталізація, то будь ласка, вона регламентована нашими нормативними документами. Ще рік тому в стандартах надання медичної допомоги нами прописана госпіталізація груп ризику при середньому перебігу", - пише лікар.

Саме групи ризику створюють напругу систем охорони здоров'я і лише одне виконання цієї рекомендації, на думку Ольги Голубовської, може знизити на них навантаження.

За словами лікаря, якраз ранньої терапії у нас мало приділяється уваги.

"А це - найдієвіше в лікуванні будь-якої інфекційної патології. І лікувати наших хворих треба починати до реанімації та розвитку ускладнень. Звичайно, це теж не панацея, але її немає при цьому захворюванні, як і при багатьох інших. Але те, що цей підхід збереже життя багатьох людей",
- Упевнена експерт.

2. Профілактика тромбоутворення

Як стверджує Ольга Голубовська, штам коронавірусу Дельта набагато частіше викликає тромбоутворення ніж його попередники. Тому, на її думку, профілактика тромбоутворення та своєчасна діагностика тромбозів мають бути уважно оцінені у кожного конкретного хворого.

Новий штам коронавірусу С.1.2. може бути небезпечніше "Дельти"

3. Пам'ятаємо про маски

Ольга Голубовська також нагадує необхідність носити маски. Вони не захищають від зараження, але збільшують шанси отримати меншу дозу збудника.

"А тяжкість перебігу інфекційних захворювань - це навіть дозозалежний процес. І не треба сюди приплітати розміри вірусу, він сам по собі не повзає, не ходить і не літає",
- каже експерт.

Простими словами, що менше вірусу ви підхопите, тим легше протікатиме захворювання. Тому, доглядаючи за коронавірусним хворим удома, обов'язково надягайте маску. Так ви захистите себе від попадання великої дози вірусу в організм, а отже, від важкої форми COViD-19. І не забувайте, звичайно, носити маску у громадських місцях.

Також Ольга Голубовська звертає увагу на те, що групи ризику мають бути вакциновані, тому що тяжко хворіють саме вони.

"І останнє. Я не прихильник залякування людей. Вже не працює, всі втомилися. Спокійно пояснюйте і не кажіть дурниць - тоді і довіра в суспільстві збільшиться до державних інститутів, і толку буде більше",
– резюмує експерт.

Вам також буде цікаво почитати:

Штам коронавірусу "Дельта" найчастіше викликає у дітей смертельний синдром

Новий штам коронавірусу С.1.2. може бути небезпечніше "Дельти"


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK