Ці 3 простих лайфхаки врятують вас від тромбів при COVID-19: радить лікар

Ці 3 простих лайфхаки врятують вас від тромбів при COVID-19: радить лікар
Врач рассказала, что нужно делать при COVID-19, чтобы не было тромбов/коллаж kolobok.ua
istockphoto.com

Лікарі назвали три простих способи, які врятують вас від тромбів при COVID-19. Вони під силу кожній людині будь-якого віку та не вимагають багато грошей

Читайте такожЦитокиновый шторм при ковиде: как распознать вовремя? Советы врача
Один із ризиків коронавірусу – розвиток тромбозу. Тромби виникають, коли тромбоцити склеюються між собою та утворюють тромбоцитарну пробку. Ось ці пробки можуть будь-якої миті відірватися і перекрити життєво важливу судину. Наприклад, легеневу та серцеву артерію, що може призвести до смерті. Що потрібно робити, щоб під час COVID-19 тромби не склеювалися між собою та не утворювався тромбоз, розповіли кардіологи Катерина Амосова та Ірина Пророченко.

1. Рухаємось

З одного боку, перше, що рекомендують лікарі за будь-якого ГРЗ – це домашній режим. Але увага: домашній – значить постільний. Якщо ви нормально почуваєтеся, не варто цілими днями лежати в ліжку. Тому що саме рух – найкраща профілактика загусання крові.

«Коли ми весь час лежимо, не працюють м'язи нижніх кінцівок, які виштовхують кров та сприяють її руху з вен у праві відділи серця»,
– пояснює Катерина Амосова.

Якщо стан такий, що не до руху, тоді, звичайно, дотримуємося постільного режиму. Але при цьому теж не лежіть пластом. Періодично ноги можна піднімати, згинати та розгинати. Покладіть під ноги подушки, щоб ваші нижні кінцівки виявилися вищими за голову. Перевертайтеся на живіт (це, до речі, добре для легень, не дає там утворюватися застійним явищам, підвищує сатурацію).

Чтобы кровь не загустевала, пейте достаточно жидкости / istockphoto.com

2. П'ємо достатню кількість рідини

До густої крові наводить дефіцит рідини. А він легко може виникнути за високої температури. Тому обов'язково під час коронавірусу слідкуйте за тим, щоб не виникало зневоднення.

«Чим вища температура, тим більше ви повинні пити»,
– каже Катерина Амосова.

При цьому важливо, щоб з вас виходило приблизно стільки ж рідини, як і входить. Якщо при рясному питві мало сечі, можуть виникнути набряки та навантаження серця.

Важливо! Якщо у вас є серцево-судинні захворювання, кардіолог повинен розрахувати максимум випитої рідини, щоб не було великого навантаження на серце.

3. Прийом антикоагулянтів

Це препарати, що розріджують кров. Але їх у жодному разі не можна починати приймати самостійно, бо «порадила сусідка» чи прочитали в інтернеті таку рекомендацію.

«Антикоагулянти можуть спровокувати кровотечу. А якщо у людини ще й високий тиск, то можуть спричинити інсульт. Тому із цими ліками потрібно бути дуже обережними, приймайте їх під контролем лікаря»,
тролем лікаря», – радить Ірина Пророченко.

Вам буде цікаво почитати:

Коронавірус у дітей: ТОП-5 головних питань - відповідає педіатр

Лікар дав 10 порад людям, які прямо зараз хворіють на коронавірус.


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK