Це дуже небезпечно: 5 помилок у лікуванні COVID-19, які призводять до стаціонару

Лікар розповіла, які помилки в лікуванні COVID-19 перетворюють легкого хворого на тяжкого та можуть призвести до стаціонару.
Помилка 1. Лежати пластом
Отримавши діагноз «коронавірус», багато хто влаштовує собі тотальний постільний режим. Але якщо у вас немає високої температури, якщо ви себе в цілому нормально відчуваєте, пластом лежати цілою добою не можна.
«Одна з головних небезпек коронавірусу – це тромбоз. А його профілактика – це рух. Тому навіть у лікарні важких хворих реабілітологи перевертають, роблять із ними якісь вправи»,– пояснює Ганна Сєрова.
Звісно, зарядку робити не треба. Не потрібно забирати в імунітету клітини на роботу м'язів та давати навантаження на серце. Але пересуватися квартирою варто. Заварити собі чай, вийти на балкон подихати свіжим повітрям – саме те. Коли лежите на дивані, також рухайте ногами. Можна зробити легкий велосипед, просто періодично піднімайте їх і згинайте, перевертайтеся збоку на бік.

Помилка 2. Відразу приймати антибіотики
SARS-Cov-2 – це вірус, і антибіотики проти нього безсилі. Вони працюють у тому випадку, якщо приєдналося бактеріальне ускладнення. Це можна зрозуміти за загальним аналізом крові. А запідозрити, наприклад, за температурою, яка триває більше ніж 3 дні. Або з'явилася після того, як було покращення. У будь-якому разі, призначати антибіотики має лише лікар.
Як людина може себе перетворити з легкого ковидного хворого на тяжкого за допомогою антибіотиків? Легко, впевнена Ганна Сєрова.
«Антибіотики гублять не лише патогенні, а й корисні бактерії. У результаті може розвиватися антибіотикоасоційована діарея. А вона у свою чергу призводить до слабкості, зневоднення, сильної інтоксикації. Крім того, іноді після антибіотиків буває кривава діарея – дуже небезпечний стан, від якого рятують у стаціонарах»,, – пояснює експерт.
Помилка 3. Пити на початковій стадії хвороби
Часто ми чуємо брязкіт, та не знаємо, де він. Почули, що в протокол лікування ковіда включили гормони, і, отримавши позитивний результат тесту на коронавірус, біжимо відразу до аптеки за гормональними препаратами. І починаємо їх приймати з добрими намірами – щоби не допустити ускладнення. Насправді створюємо їх своїми руками.
Справа в тому, що гормональні препарати пригнічують імунітет. Саме тому їх призначають під час цитокінового шторму, у якому наша імунна система надто активна.
«Якщо ж почати пити гормони на початковій стадії, то ви просто пригноблюєте свою імунну систему, вставляєте палиці в колеса своєму імунітету. У результаті можете отримати важку форму коронавірусу»,– попереджає Ганна Сєрова.
Помилка 4. Збивати невелику температуру
Є люди, які починають приймати жарознижувальні препарати, як тільки стовпчик термометра переповз за позначку 37 градусів.
«Робити цього не варто, тому що інтерферон – захисний білок – виробляється за температури 38,5 градусів. Збивши температуру, ви зменшуєте шанси свого імунітету перемогти вірус. У результаті захворювання може піти за більш важким сценарієм»,– пояснює Ганна Сєрова.

Помилка 5. Призначати антикоагулянти
Антикоагулянти розріджують кров, перешкоджають утворенню тромбів. Тому, щоб не допустити тромбозу – одного з головних винуватців смертей при ковіді – багато хто починає чи не з перших днів хвороби пити ці препарати. Цього робити не можна.
«Антикоагулянти можуть викликати кровотечі – наприклад, із стравоходу чи геммороїдальних вузлів. Тому приймати ці препарати можна лише за призначенням лікаря та суворо під його контролем»,– радить Ганна Сєрова.
Вам буде цікаво почитати:
Коронавірус у дітей: ТОП-5 головних питань - відповідає педіатр
Лікар дав 10 порад людям, які прямо зараз хворіють на коронавірус.