Це дуже небезпечно: 5 помилок у лікуванні COVID-19, які призводять до стаціонару

Це дуже небезпечно: 5 помилок у лікуванні COVID-19, які призводять до стаціонару
5 ошибок при лечении COVID-19/коллаж kolobok.ua
istockphoto.com

Лікар розповіла, які помилки в лікуванні COVID-19 перетворюють легкого хворого на тяжкого та можуть призвести до стаціонару.

Читайте такожПротиотрута від ковіда: з'явилися ліки для профілактики коронавірусу
Україну накрила потужна коронавірусна хвиля. Щодня COVID-19 хворіє понад 20 тисяч людей. З них у середньому до стаціонарів потрапляє близько 5000 тисяч. Решта лікуються вдома. Як не поповнити лави госпіталізованих? Які помилки в домашньому лікуванні коронавірусу можуть призвести до стаціонару. Про це розповіла Ганна Сєрова, сімейний лікар медичної мережі "Добробут".

Помилка 1. Лежати пластом

Отримавши діагноз «коронавірус», багато хто влаштовує собі тотальний постільний режим. Але якщо у вас немає високої температури, якщо ви себе в цілому нормально відчуваєте, пластом лежати цілою добою не можна.

«Одна з головних небезпек коронавірусу – це тромбоз. А його профілактика – це рух. Тому навіть у лікарні важких хворих реабілітологи перевертають, роблять із ними якісь вправи»,
– пояснює Ганна Сєрова.

Звісно, зарядку робити не треба. Не потрібно забирати в імунітету клітини на роботу м'язів та давати навантаження на серце. Але пересуватися квартирою варто. Заварити собі чай, вийти на балкон подихати свіжим повітрям – саме те. Коли лежите на дивані, також рухайте ногами. Можна зробити легкий велосипед, просто періодично піднімайте їх і згинайте, перевертайтеся збоку на бік.

Не лежите целыми днями пластом / istockphoto.com

Помилка 2. Відразу приймати антибіотики

SARS-Cov-2 – це вірус, і антибіотики проти нього безсилі. Вони працюють у тому випадку, якщо приєдналося бактеріальне ускладнення. Це можна зрозуміти за загальним аналізом крові. А запідозрити, наприклад, за температурою, яка триває більше ніж 3 дні. Або з'явилася після того, як було покращення. У будь-якому разі, призначати антибіотики має лише лікар.

Як людина може себе перетворити з легкого ковидного хворого на тяжкого за допомогою антибіотиків? Легко, впевнена Ганна Сєрова.

«Антибіотики гублять не лише патогенні, а й корисні бактерії. У результаті може розвиватися антибіотикоасоційована діарея. А вона у свою чергу призводить до слабкості, зневоднення, сильної інтоксикації. Крім того, іноді після антибіотиків буває кривава діарея – дуже небезпечний стан, від якого рятують у стаціонарах»,
, – пояснює експерт.

Помилка 3. Пити на початковій стадії хвороби

Часто ми чуємо брязкіт, та не знаємо, де він. Почули, що в протокол лікування ковіда включили гормони, і, отримавши позитивний результат тесту на коронавірус, біжимо відразу до аптеки за гормональними препаратами. І починаємо їх приймати з добрими намірами – щоби не допустити ускладнення. Насправді створюємо їх своїми руками.

Справа в тому, що гормональні препарати пригнічують імунітет. Саме тому їх призначають під час цитокінового шторму, у якому наша імунна система надто активна.

«Якщо ж почати пити гормони на початковій стадії, то ви просто пригноблюєте свою імунну систему, вставляєте палиці в колеса своєму імунітету. У результаті можете отримати важку форму коронавірусу»,
– попереджає Ганна Сєрова.

Помилка 4. Збивати невелику температуру

Є люди, які починають приймати жарознижувальні препарати, як тільки стовпчик термометра переповз за позначку 37 градусів.

«Робити цього не варто, тому що інтерферон – захисний білок – виробляється за температури 38,5 градусів. Збивши температуру, ви зменшуєте шанси свого імунітету перемогти вірус. У результаті захворювання може піти за більш важким сценарієм»,
– пояснює Ганна Сєрова.

Не сбивайте невысокую температуру / istockphoto.com

Помилка 5. Призначати антикоагулянти

Антикоагулянти розріджують кров, перешкоджають утворенню тромбів. Тому, щоб не допустити тромбозу – одного з головних винуватців смертей при ковіді – багато хто починає чи не з перших днів хвороби пити ці препарати. Цього робити не можна.

«Антикоагулянти можуть викликати кровотечі – наприклад, із стравоходу чи геммороїдальних вузлів. Тому приймати ці препарати можна лише за призначенням лікаря та суворо під його контролем»,
– радить Ганна Сєрова.

Вам буде цікаво почитати:

Коронавірус у дітей: ТОП-5 головних питань - відповідає педіатр

Лікар дав 10 порад людям, які прямо зараз хворіють на коронавірус.


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK