Як себе поводити під час вибуху: поради лікаря
Лікар Світлана Федорова розповіла, як себе поводити під час вибуху. А також про першу допомогу та симптоми контузії
У жовтні війна в Україні почала набирати обертів. Ракети літають на всій території країни. У будь-якій точці може статися вибух. І важливо знати, як правильно діяти у такій форс-мажорній ситуації. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці розповіла лікарка Світлана Федорова.
Як поводитися під час вибуху
- При загрозі вибуху потрібно швидко лягти на підлогу, прикрити голову руками. Долонями – вуха. Відкрити рота.
- Після вибуху – не вставати різко. Не вставати одразу. Через стрес і шок біль може з'явитися не відразу. А якщо поранило, то кожен різкий рух — це зайва крововтрата.
- Повільно поворухнути руками, ногами. Якщо є кров, зрозуміти звідки. І наскільки серйозне поранення.
- Якщо крові багато, лежачи перев'язати рану і кликати на допомогу.
- Не панікувати. Допоможе впоратися із панікою глибоке ритмічне дихання.
Як зрозуміти чи є контузія
При контузії можлива втрата свідомості (від кількох миттєвостей до тривалої: кілька хвилин, годин, днів і довше кома). Далі можуть виникати нудота, блювання, запаморочення, біль голови. Може пропадати слух, нюх, смак, зір (повністю чи частково).
Якщо поруч із вами людина з контузією: покладіть на бік. Не треба трусити! На голову – холод. Викликати медиків!
Якщо у свідомості-заспокоїти, не залишати одного, перевірити чи вільна порожнина рота, дихальні шляхи-запропонувати зробити кілька вдихів-видихів, дати випити кілька ковтків звичайної питної води. При легкій і середній тяжкості контузіях - постільний режим 7-10 днів, щадна їжа, обмежити мобільні телефони та інші носії інформаційні, що дають додаткове навантаження, препарати - за призначенням лікаря.