Найчастіші питання про дитячий зір – і відповіді на них

Найчастіші питання про дитячий зір – і відповіді на них
Самые частые вопросы о детском зрении – и ответы на них
istockphoto.com

Що краще для дитини – лінзи чи окуляри? Чи шкідливо читати вночі? А лежачи? А гаджети справді "вбивають" зір?

Читайте також7 советов офтальмолога как сохранить зрение ребенка
Відповідаємо на найпопулярніші серед батьків питання про дитячий зір .

1. Чи справді гаджети та комп'ютер псують зір?

І так і ні. Очі втомлюються не лише від гаджетів – а й від читання та іншої діяльності на близькій відстані. Щоб розвантажити зорову систему та уникнути короткозорості, потрібно налагодити режим дня дитини, в якому багато часу присвячено руховій активності, а не сидінню за комп'ютером.

При читанні та використанні гаджетів потрібно обов'язково робити перерви, дивитися в далечінь. Також для зменшення навантаження на очі потрібно відрегулювати яскравість екрану, щоб він не "зліпив".

2. Чи шкідливо читати лежачи та/або у темряві?

При читанні очі і так напружуються, тому що дитина зводить їх до носа і дивиться не прямо, а вниз. А якщо читати лежачи, то кут зору змінюється ще більше, очі втомлюються в рази більше, як від читання в темряві з ліхтариком. У результаті дитина може заробити астенопію - коли їй буде важко сфокусувати погляд, писати і читати.

3. Чи дійсно морква та чорниця допомагають зору?

Найбільше зору допомагає збалансоване харчування та правильний режим дня. Спеціально налягати на моркву та чорницю не варто - прямої доведеної дії на здоров'я очей вони не надають. Однак у цих продуктах є корисні вітаміни групи А, що точно не завадить здоров'ю дитини загалом. Ці вітаміни жиророзчинні, тому морква краще їсти з маслом, а чорниці - з жирним йогуртом або сметаною.

4. Чи потрібні дитині спеціальні окуляри чи лінзи для роботи за комп'ютером?

Читайте такожКоли дитину треба вести до окуліста: головні ознаки
Такі прилади мали сенс 10 років і більше, але з сучасними екранами вже не потрібні. Досить просто робити перерви у роботі за комп'ютером. Але якщо дитина вимушено багато часу сидить за комп'ютером – наприклад, посилено вчить програмування, – то спеціальні лінзи чи окуляри йому може виписати офтальмолог після консультації.

5. Чи обов'язково проблеми із зором передаються у спадок?

Якщо у батьків є проблеми із зором, то їхня дитина - у групі ризику, а тому має хоча б раз на рік відвідувати офтальмолога. Якщо в одного з батьків короткозорість, то ризик її розвитку у дитини – близько 30%, якщо в обох – 50% і вище.

6. Окуляри чи лінзи?

І те і інше. Спеціально підібрані під потреби дитини окуляри повинні бути у нього в будь-якому випадку, навіть якщо на постійній основі вона користується лінзами. Їх можна носити вдома, щоб очі відпочивали від лінз або, наприклад, під час хвороби.

У той же час у лінзах зручніше займатися спортом, дитина менше переживає, що її дражнитимуть у школі. Офтальмологи рекомендують дітям використати одноденні контактні лінзи.

Вам також буде цікаво прочитати:


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK