Як гаджети впливають на мозок дитини - 4 небезпечні наслідки

Неймовірно, але факт – 25% дітей мають власний гаджет вже до 3-4 років. Як він впливає на мозок дитини? І коли планшет здатний завдати непоправної шкоди здоров'ю?

Руйнують нервові волокна
Платформа JAMA Pediatrics опублікувала дослідження, в якому взяло участь 47 дітей віком від 3-х до 5-ти років. Науковий експеримент у тому, що діти проходили певні когнітивні тести, та був малюкам робили МРТ мозку. Сканування показало взаємозв'язок між кількістю часу, проведеним біля екранів гаджетів, та станом мозку. У дітей, які багато часу "сиділи" в гаджетах, було менш розвинене та цілісне так звана біла речовина - це жирова оболонка нервових волокон, яка відповідає за когнітивні здібності. Діти спостерігаються порушення у координації рухів, саме рук.
Формують неправильну картинку світу
Крім того, вплив гаджетів на незрілу дитячу психіку здатний розвинути так званий «віртуальний мозок». Це коли уяві дитини складаються неправильні образи світу. Тобто йде заміна реальності. В результаті виявляються поведінкові складності – малюк не розуміє, як комунікувати з однолітками, стає агресивним та неслухняним, і найголовніше – нестабільний у емоційному плані.
Порушують розвиток мови
Раннє знайомство із планшетом зупиняє головну потребу дитини – спілкуватися. Артикуляційні здібності губляться через непотрібність – дитина йде в онлайн, де зовсім не обов'язково розмовляти.
Не дають запам'ятовувати
Багато малюків, які з гаджетом з пелюшок, як кажуть, мають проблеми із запам'ятовуванням . Часто вони можуть згадати попередню фразу, наприклад, з книжкового оповідання чи аудіокниги. Вони розуміють шматками та уривками, відповідно, це погано впливає на читання та інтерес дитини до занять.

Поради батькам
- Намагайтеся дотримуватися норм екранного часу, з урахуванням віку малюка. До 4-х років – 30 хвилин на день. До 6 років – 1 год. До 9-ї – 1.5 години. До 14-ти – 2 години на добу.
- Обмежте бездумні бродилки через Інтернет, встановивши батьківський контроль.
- Не годуйте дитину під планшет, не використовуйте її як чарівну пігулку при поганому настрої малюка.
- Не робіть з гаджета трофей за хорошу поведінку.
Також вам буде цікаво:
Залежність від гаджетів може викликати у підлітків думки про суїцид