Комп'ютерні ігри для дітей: «за» та «проти»

Наскільки шкідливо дітям грати в них? Чи відеоігри стали нормою та способом розвитку дитини?
1. Чи є сенс взагалі забороняти дитині відеоігри? Він у будь-якому випадку знайде спосіб пограти в них. Також це спосіб соціалізації серед однолітків. Згадайте, що раніше дітям забороняли книжки або рок-музику, але все це стало частиною повсякденного життя.
2. Сидіти годинником за комп'ютером або приставкою справді шкідливо для здоров'я. Але тут питання у напрузі для очей, неправильному положенні шиї, викривленні хребта – тобто немає різниці, чи буде дитина читати енциклопедію весь цей час чи грати. Важливо робити регулярні перерви, бути на свіжому повітрі, активно рухатись. І в цілому - якомога пізніше стає геймером, коли зміцніла зорова система.

3. Якщо дитина досягає вершин у віртуальному світі, коли грає з друзями онлайн, його починають більше поважати і в реальному світі. І тут батькам доведеться просто змиритись, що це факт. Так, бути переможцем відеоігри – не все, що потрібне для щасливого життя. Але для дітей та підлітків це може бути дуже важливим моментом.
4. Встановлюйте правила з урахуванням потреб дитини. Обмеження в 1 годину за грою не підходить, якщо, умовно, відеобитва, в якій він бере участь, триває більше 2 годин. І дитина злиться, якщо через вас підведе команду. Тому доведеться поторгуватися, щоб одного дня він пограв довше, а в інший - взагалі обійшовся без віртуальної реальності.5. Запропонуйте пограти разом. Чому ні? Ігор зараз дуже багато, ви точно знайдете ті, в яких можна працювати в парі і які будуть вам обоє справді цікаві.
6. Забезпечте здорові умови для гри. Це повинен бути великий екран, гарне освітлення, сидіння, що сприяє правильної поставі.

7. Ігри розвивають пам'ять, логіку дитини. Не всім дітям подобаються спеціальні навчальні ігри, тому наполягати на них не варто. Але більшість сучасних ігор дійсно змушують дитину думати, аналізувати, прогнозувати, а не бездумно натискати на кнопки, як здається деяким дорослим.
8. Ігри чудово допомагають потоваришувати зі шкільним предметом, який не дуже дається дитині. В ігровій формі освоювати матеріал легше у будь-якому віці.
9. Наскільки це можливо, потрібно уникати того, щоб дитина грала в ігри, де є жорстокість та насильство. На дитячу психіку, що формується, сучасна реалістична графіка впливатиме набагато більше, ніж подібні ігри в 90-х, наприклад.
Вам також буде цікаво прочитати: