Синдром "дірявого кишечника": правда чи міф
Модні дієтологи та нутріціологи стверджують, що він існує. Лікарі кажуть – ні.
Ця реакція нібито може виявлятися у вигляді мігрені, артриту, харчової алергії, розладів травлення, хронічної втоми, тривожності, депресії, екземи та інших шкірних хвороб, непереборної тяги до солодкого, аутоімунних захворювань.
Як пропонують лікувати такий стан?
1. Відмовитися від цукру, сої, глютена, алкоголю, кави, вести здоровий спосіб життя.
2. Є більше корисних жирів, приймати біодобавки за рекомендацією лікаря.
Що каже офіційна медицина?
Офіційно жодного синдрому "дірявого кишечника" не існує, медична спільнота його не визнає.
За твердженнями медиків, певні продукти чи стрес не можуть викликати проникність стінки кишківника. Цей стан з тих чи інших причин спостерігається приблизно у 0,3% населення, а не у кожної людини з хронічною втомою та розладом випорожнень.
Також не шкодять кишечнику продукти з глютеном - але якщо особисто ви почуваєтеся краще, коли їх не їсте, це індивідуальна особливість, а не ознака дірявості кишечника.
Людям з частими розладами травлення варто перевіритись на предмет лактозної непереносимості.Пошкодженням стінок кишечника супроводжуються серйозні захворювання – виразковий коліт, хвороба Крона. І вони не лікуються біодобавками або лише дієтою. Для хвороби Крона поки що взагалі не вигадали ліків для повного лікування.
Симптоми, які приписують "дірявому кишечнику", насправді є ознаками інших захворювань чи наслідками нездорового харчування та шкідливих звичок. Тому, якщо ви вирішили зайнятися здоров'ям, то спочатку потрібно упорядкувати свої харчові звички, відмовитися від алкоголю і куріння, зайнятися спортом, почати нарешті більше спати - а вже потім ходити по лікарях, якщо все це не допомогло.
Вам також буде цікаво прочитати: