Як шукають та лікують зубні канали в Люміденті.

Як шукають та лікують зубні канали в Люміденті.

Щоб вилікувати зубні канали, потрібен дентальний мікроскоп. З його допомогою лікують найскладніші стоматологічні проблеми у мережі київських клініки "Люмідент"

Якщо в зубі інфікована пульпа, запалення вилікували, але він продовжує хворіти, швидше за все, проблема в тому, що стоматолог не зміг добре запломбувати кореневі проходи або не знайшов їх усі. Це поширена стоматологічна проблема, з якою допомагає впоратися дентальний мікроскоп. Саме з його допомогою знаходять та лікують зубні канали в Люміденті – мережі київських клінік, яка однією з перших запровадила найсучасніші технології складного лікування зубів у столиці.

Що являє собою зубний канал?

Щоб зрозуміти, що таке канал у зубі, потрібно розібрати його будову. Його складають:

  • емаль – зовнішній шар твердої зубної тканини, яка першою уражається карієсом;
  • дентин – тверда речовина під емаллю;
  • пульпа – м'яка тканина, у ній знаходяться нервовий пучок, вона захищає зуб від інфекцій та живить його;
  • зубний корінь, пронизаний одним або декількома проходами, через які теж проходить нервовий джгут - волокна, що зв'язують зуб з нервовою системою.

Особливість у тому, що канал дуже вузький, він іде через весь корінь і виходить у його верхівки. Якщо пульпа вже заражена, запалення швидко прогресує і інфекція може потрапити через нього в кореневу систему, періодонт, ясна, кров. Тому при пульпіті, коли м'яку тканину доводиться видалити, канал, що відкривається під нею, необхідно запломбувати.

Рентген помогает увидеть, сколько каналов в зубе / istockphoto.com

Чому стоматолог який завжди може знайти зубний прохід?

Кожен кореневий канал зуба має свою будову – довжину, форму, розташування, діаметр. Число проходів в 1 зубі теж може відрізнятися (у вісімках, наприклад, від 1 до 6–8).

Особливість у тому, що менше діаметр проходу, тим складніше лікарю знайти його вхід. Часто розташування вхідного отвору настільки добре приховано або воно настільки маленьке, що неозброєним оком побачити його неможливо.

Тому кожен стоматолог мережі Люмідент використовує спеціальне обладнання для пошуку уражених каналів кореня. Причому контроль зазвичай повинен проводитись на 2 рівнях:

  • рентген допомагає побачити, скільки каналів у зубі, оцінити їхнє розташування (на знімку зубний прохід має вигляд тонкої лінії трохи темніше, ніж корінь);
  • мікроскоп із збільшенням у 34–40 разів дозволяє розглянути весь корінь, вхід у зубний прохід, його розташування, форму, маршрут, довжину, якість заповнення, коли проводиться його розширення чи пломбування.

В "Люмидент" работают только профессионалы

Як проводитиметься лікування?

Хоча ендодонтичний розділ стоматології, який здійснює лікування зубних каналів, відноситься до однієї з найскладніших областей, насправді нічого страшного в пломбуванні при пульпіті немає. Весь процес буде проводитися під анестезією (без неї, звичайно, лікування було б дуже болючим).

Причому Люмидент цих цілей застосовується новітня система комп'ютерної анестезії. Вона не тільки дозволяє використовувати мінімум знеболювального, гарантуючи відсутність чутливості місця обробки, але й скасовує найменшу болючість навіть при введенні анестетика.

По суті це анестезія без уколу в класичному його розумінні. Маршрут ліків розраховує програма, вона ж контролює дозування (кількість препарату), спрямовуючи його шляхом найменшого опору тканин.

В "Люмидент" применяется новейшая система компьютерной анестезии / istockphoto.com

Процес пломбування та догляд після лікування

Пломбування (ендодонтичне лікування) проводитиметься таким чином:

  • стоматолог розсвердлює зуб, пульпа віддаляється, щоб отримати доступ до входу в зубний канал;
  • всі канали кореня розширюються (використовується ендодонтичний інструмент);
  • їх порожнина заповнюється гуттаперчею;
  • ставиться пломба (тимчасова чи постійна, у першому випадку через 2–3 дні, якщо пацієнт нічого не турбує, проводиться постійне пломбування).

Першого дня після лікування зуб ще може бути джерелом легкого дискомфорту. Але максимум через 1-3 дні будь-яка чутливість пропадає, і він не турбує.

Щоправда, слідкувати за його здоров'ям тепер потрібно з максимальною сталістю. З великою часткою ймовірності після пломбування кореневих каналів стоматолог мережі Люмидент порадить встановити на зуб коронку - вона продовжить його життя і гарантує, що інфекція не проникне під пломбу.


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK