Смертельний челендж із Tik Tok: що робити, якщо дитина проковтнула побутову хімію

Смертельний челендж із Tik Tok: що робити, якщо дитина проковтнула побутову хімію
В сети детей призывают раскусывать капсулы жидкого стирального порошка (фото из открытых источников)

В інтернеті підлітки на суперечку розкушують капсули рідкого прального порошку. Що робити, якщо ваша дитина вирішила взяти участь у небезпечному челенджі і проковтнула побутову хімію - радять лікарі

Заради лайків та переглядів у мережі діти готові на зовсім дикі речі. Вже кілька років по TikTok, у Twitter та на YouTube "гуляє" небезпечний флеш-моб під назвою Tide Pod Challenge. У своїх відео з цим тегом підлітки розкушують різнокольорові капсули з рідким пральним порошком – з тієї простої причини, що вони схожі на жувальні цукерки. Така забава загрожує в кращому разі токсичним отруєнням, а в гіршому – опіком стравоходу та дорогим лікуванням у стаціонарі. Що робити, якщо ваша дитина виявилася жертвою флеш-мобу і захотіла її повторити, відповідає Всеукраїнський Союз Парамедиків.

За весь час існування челенджу (а вперше його запустили у 2018 році) до США потрапило до лікарень, за різними оцінками, від 800 до 1000 дітей та підлітків у віці 8-16 років. YouTube регулярно відстежує та блокує ролики небезпечного змісту, проте блогери все одно примудряються викладати їх на інші канали. Участь в експерименті беруть навіть дорослі люди - це найбільше і викликає довіру у дітлахів.

На жаль, діти можуть проковтнути побутову хімію без флеш-мобу. Часто різнокольорові пляшки з миючими і миючими засобами стоять у нас у ванній, причому в найнижчих шафках і практично у вільному доступі. Тільки-но ваш малюк почав повзати і досліджувати світ, приберіть ці привабливі ємності вище або сховайте в ящику, відкрити який у дитини не вийде. Склад цих засобів неймовірно агресивний, і навіть маленький ковток якогось «пропера» чи «мускула» може призвести до необоротних наслідків.

Ребенок может попробовать химию просто из любопытства / istockphoto.com

Дитина проковтнула побутову хімію: симптоми

За статистикою, щомісяця до лікарень надходить 15-20 дітей різного віку, які проковтнули агресивну речовину . Ось найпоширеніші симптоми токсичного отруєння та опіку стравоходу:

  • рясна слинотеча
  • біль при ковтанні
  • осиплість голосу
  • млявість та загальна слабкість
  • нудота та блювання
  • відмова від їжі та води
  • часте та поверхневе дихання
  • підвищення температури тіла

При цьому далеко не завжди симптоми можуть виявлятися разом.

Що робити, якщо дитина наковталася «хімії»

Якщо ви підозрюєте, що дитина «спробувала» побутову хімію, негайно викликайте швидку допомогу або самостійно везіть її до лікаря. Але не до сімейного лікаря, а одразу до дитячого стаціонару. Хімічні опіки стравоходу – це діагноз, який лікується лише за умов лікарні.

Если ребенок проглотил химию, лечить его надо только в стационаре / istockphoto.com

Запам'ятайте, що до приїзду швидкої допомоги чи таксі категорично забороняється:

  • викликати у дитини блювоту: хімічна речовина піде «вгору» стравоходом і спровокує ще більший опік
  • давати «запити»: вода дуже швидко проштовхне речовину ще далі по стравоходу
  • давати сорбенти: вони можуть викликати піноутворення та ще більше ускладнити ситуацію

Все, що ви можете зробити без ризику нашкодити дитині, - це промити їй рот звичайною водою. Однак тут треба діяти дуже обережно, щоб дитина цю воду випльовувала і в жодному разі не ковтала.

Врахуйте, що опіки 2 та 3 ступеня (а ступінь визначається лише після інструментального обстеження – ендоскопії ШКТ) призводять до тяжкого запалення та сильного звуження стравоходу. У перспективі дитині з таким діагнозом загрожує повна непрохідність. Щоб відновити функції стравоходу, дітям після хімічного опіку потрібно регулярно лягати до лікарні та проходити лікувальні маніпуляції під загальним наркозом.

Тому, навіть якщо самопочуття малюка в цілому не викликає у вас жодних нарікань, не залишайте вирішення проблеми на «можна». Це ситуація, а якій краще «перебдіти», ніж «недобдіти». Повірте, що ніхто з лікарів не звинуватить вас у зайвій недовірливості. А щоб уникнути лиха, не просто ховайте від дитини побутову хімію, а й проговоріть з нею наслідки, які можуть настати при ковтанні речовини з яскравої пляшки.

Вам також буде цікаво почитати:

10 небезпек у будинку для дитини, яка почала повзати або ходити

Як зробити кухню безпечною для дитини: поради мамі


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK