Пізня вагітність: об'єктивний погляд вчених на материнство після 40 років

Пізня вагітність: об'єктивний погляд вчених на материнство після 40 років
Поздние мамы: объективный взгляд ученых на позднее материнство
istockphoto.com

Чому материнство відкладається? Чим загрожує пізня вагітність? І чи можуть альтернативні методи запліднення реалізувати пізнє бажання мати дитину обох людей, які відбулися в професії?

Читайте такожПізня вагітність може спровокувати інсульт

Лікарі-репродуктологи та генетики представили свій погляд на проблему зниження народжуваності. На думку лікарів, одна з причин - у моделі сім'ї, що змінилася. Сьогодні подружжя хоче реалізуватися у професії, створити матеріальну базу. Як результат – материнство відкладається...

У 2013 році середній вік жінок, які вирішили стати мамами, становив 34,5 роки, а у 2019 – вже 37 років. У цьому вік жінки часто грає вирішальну роль.

Сьогодні є методи, що дозволяють допомогти парам стати батьками у пізнішому віці. Активно розвиваються ЕКЗ та інші допоміжні репродуктивні технології (ДРТ).

Поздние мамы: объективный взгляд ученых на позднее материнство / istockphoto.com

Читайте такожКрупный плод: причины и влияние на беременность и роды

Крім цього, для жінок, які не планують стати мамами до 35 років, є можливість заморозити яйцеклітини. Це дозволяє у майбутньому збільшити ймовірність настання вагітності та знизити ризики патологій плода.

Проте, незважаючи на досягнення сучасної медицини, лікарі нагадують: пік зачаття у жінки – 24 роки. Після 35 років різко скорочується аваріальний резерв та знижується якість яйцеклітин. А після 43 років ймовірність народження дитини з використанням власних ооцитів (жіночих статевих клітин) становить менше ніж 3%.

Також вам цікаво буде прочитати: чим небезпечна пізня вагітність


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK