Внутрішньопечінковий холестаз у вагітних: причини, симптоми та лікування

Внутрішньопечінковий холестаз у вагітних: причини, симптоми та лікування
istockphoto.com

Іноді під час вагітності у жінки червоніють і сверблять ступні та долоні, така симптоматика може свідчити про синдром внутрішньопечінкового холестазу. Наскільки це небезпечно для вагітної і як його лікувати?

Читайте такожГлюкозотолерантный тест при беременности: какую болезнь выявляет и как подготовиться к сдаче анализа

Причини, чому проявляється холестаз у вагітних жінок, досі не вивчені. Але є припущення, що його розвиток пов'язаний із генетикою, зокрема з генетично обумовленою підвищеною чутливістю жіночого організму до естрогенів. А оскільки вміст естрогенів при нормальній вагітності збільшується практично в 1000 разів, цей фактор і призводить до розвитку холестазу у деяких жінок, що виношують малюка.

Внутрішньопечінковий холестаз у вагітних: причини, симптоми та лікування / istockphoto.com

Внутрішньопечінковий холестаз вражає найчутливіший до естрогенів орган – печінку, внаслідок чого порушується вироблення в ній жовчі та зменшується природний її відтік, як у кишечник, так і в кров. Цікаво, що печінка при цьому не змінює своїх розмірів, ні консистенції.

Симптоми холестазу

Дане захворювання є доброякісним і проявляється досить специфічно - свербінням шкіри, помірною жовтяницею, змінами кольору сечі та калу. В основному прояви холестазу у вагітних з'являються у III триместрі і проходять відразу після пологів. У вагітної жінки можуть спостерігатися нудота, слабкість, зниження апетиту та іноді неприємні чи болючі відчуття у правому підребер'ї.

Основні симптоми холестазу – це свербіж шкіри, помірна жовтяниця, зміна кольору сечі та калу, нудота, слабкість, зниження апетиту, хворобливі відчуття у правому підребер'ї.

Проходять симптоми холестазу у тій самій послідовності, як і починалися. Через короткий проміжок після пологів, коли гормональний фон починає відновлюватися, протягом кількох днів зникає свербіння, а через один-два тижні проходить і жовтяниця.

Важливо знати, що вчасно встановлений діагноз дуже важливий при цьому захворюванні, так як це підступне захворювання досить небезпечне як для вагітної, так і для її плода. Основне завдання лікарів при лікуванні холестазу - запобігання вагітності, що завмерла. Основною причиною мертвонародження при даній патології є або кисневе голодування у зв'язку з пошкодженням плаценти, або жовчних кислот, які можуть проникати крізь плаценту.

Лікування внутрішньопечінкового холестазу у вагітних

Внутрішньопечінковий холестаз у вагітних: причини, симптоми та лікування / istockphoto.com

Незважаючи на те, що ризик мертвонародженої дитини досить великий, лікарі в більшості випадків все ж таки займають вичікувальну позицію і призначають при цьому стимулювання пологів з 35 по 38 тиждень. При цьому щотижня проводять ретельні обстеження вагітної з відповідними аналізами. Також вагітною призначають медикаментозну терапію, що стимулює поліпшення функціональності роботи печінки.

Одне з основних місць в лікуванні холестазу займає дотримання певної дієти, в якій суворо контролюється кількість жирів і молочної продукції, що вживаються, а так само рекомендується вживання достатньої кількості продуктів, що містять білок.

Читайте також10 мифов об эпидуральной анестезии в которые продолжают верить беременные

Також вам буде цікаво дізнатися про те, чим небезпечний резус-конфлікт під час вагітності та які ускладнення можуть виникнути


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK