COVID-19 та 1 вересня: доктор Комаровський розповів, чи відкриють школи

COVID-19 та 1 вересня: доктор Комаровський розповів, чи відкриють школи
Откроют ли школы 1 сентября или снова будет дистанционное обучение?
istockphoto.com

Відомий педіатр розповів, чи відкриють школи в Україні 1 вересня, чи нам знову світить дистанційка. А також дав 10 порад, як організувати безпечне навчання у класах

Коронавірус не здає позиції. Незважаючи на те, що зараз по захворюваності досить низькі показники, карантин у країні продовжено. Крім того, над нами нависла загроза індійського штаму "Дельта", котрий уже встиг забрати життя одного українця. У зв'язку з цим у багатьох батьків виникло питання, чи діти підуть до шкіл або знову доведеться навчатися дистанційно. На це запитання відповість професор Комаровський.

На його думку, з максимально можливою часткою ймовірності школи таки 1 вересня відкриють. І на те є вагома причина, саме нове керівництво для шкіл, яке випустила авторитетна американська організація CDC. За словами доктора Комаровського, у багатьох стратегічних питаннях її думка навіть вагоміша, ніж Світова організація охорони здоров'я. Так от у цьому посібнику для шкіл чорним по білому написати, що всі школи мають повністю відкритися восени.

«Навіть якщо вони не зможуть дотримуватись усіх рекомендованих заходів безпеки для стримування вірусу. Тобто CDC констатує, що віртуальне навчання, онлайн-навчання завдало настільки серйозних збитків учням та їхнім сім'ям, та їхнім батькам, що треба зробити все для того, щоб діти повернулися до школи. Навіть з урахуванням того, що у світі поширюється варіант «Дельта»,
– каже лікар Комаровський.

Расстояние между партами должно быть около метро / istockphoto.com

Як організувати безпечне навчання

Далі він дав рекомендації, що можна зробити, щоб максимально знизити ризик інфікування дітей у школах.

  1. Вакцинація освітян.
  2. Відстань між партами близько 1 метра
  3. Обов'язкове скринінгове тестування на коронавірус учнів.
  4. Контроль контактних осіб.
  5. Вентиляція приміщення. Якщо на рівні проектування вона не передбачена і немає спонсорів, які б встановили вентиляційні системи, необхідно постійно провітрювати приміщення. Потрібно встановити датчик, який показуватиме рівень вуглекислоти. Як тільки загорілася червоною лампою, відразу потрібно провітрювати приміщенні.
  6. Миття рук.
  7. Дотримання респіраторного етикету (прикривати рота рукою під час кашлю, кашляти в кулак, а не в долоню).
  8. За найменших ознак хвороби діти повинні залишатися вдома.
  9. Усі заняття, які можна проводити надворі, треба проводити на свіжому повітрі. У зв'язку з чим навіть можна відмовитися від осінніх канікул. Краще на них діти позаймаються, а потім узимку, під час розгулу вірусів, сидітимуть уже вдома.
  10. У кожному класі мають бути такі прилади, як термометр та гігрометр. Перший показує температуру – вона має перевищувати 24 градусів. Другий – вологість – вона має бути на рівні від 40 до 60%.

Вам буде цікаво почитати:

Як зміцнити імунітет дитини до школи: 6 головних порад


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK