Комаровський про коронавірус «Дельта» в Україні: «Скоро буде»

Відомий педіатр Євген Комаровський попереджає українців про небезпеку нового штаму коронавірусу. Він у 20 разів заразніший і вдвічі частіше закінчується реанімацією
Новий штам коронавірусу під назвою «Дельта» бешкетує вже в 100 країнах світу. Найбільше від нього страждає Індія, Індонезія, Таїланд та Малайзія, а також сусідня Росія. Є локальні спалахи в Європі: наприклад, Німеччина вже заборонила в'їзд громадян із Португалії. Там до 70% нових випадків Covid-19 припадає саме на "Дельту". У Великій Британії на новий штам хворіють понад 100 тис. осіб. Україну зараза поки що обходить стороною, у нас зафіксовано лише два випадки. Цей штам вірусу виявили у двох людей, які повернулися із Росії в Україну. Але це явище тимчасове. Про те, коли нам чекати появи Дельти, чим вона небезпечна і як від неї захиститися, розповів на своєму каналі в YouTube педіатр Євген Комаровський.
З моменту появи перших випадків Covid-19 у світі зафіксовано вже чотири мутації цієї хвороби. Остання з них – індійський штам під назвою «Дельта», який зараз активно поширюється світом. Головна його відмінність від усіх попередніх варіантів коронавірусу – це дуже висока заразність. Так, за словами Євгена Комаровського, він у 5-15, а то й у 20 разів заразніший, ніж «первинна» уханьська версія. Простіше кажучи, якщо уханьского вірусу у розвиток хвороби треба було вдихнути 1000 умовних одиниць, то варіанта «Дельта» вистачить і 100 таких одиниць.
Окрім заразності, новий штам відрізняють симптоми . За останніми спостереженнями медиків, для «Дельти» характерні біль голови, яскраво виражений нежить і закладеність носа, інтенсивний біль у горлі та неприємні симптоми з боку ШКТ (біль у животі, іноді діарея). Також є дані про те, що цей штам провокує більш важке перебіг хвороби. Євген Комаровський наголошує, що ймовірність потрапити в реанімацію під час зараження «Дельтою» збільшується вдвічі.

Із позитивного: за висновками лікарів, попередити тяжкий перебіг хвороби допомагає вакцинація . Євген Комаровський каже, що основні вакцини, які зараз зареєстровані у світі, не дають стовідсоткового захисту від зараження, але мінімізують можливість потрапити до реанімації. Принаймні такий ефект вже продемонстрували мРНК-вакцини (наприклад, Pfizer, AstraZeneca, Johnson & Johnson).
З огляду на високу заразність нового штаму, а також доволі низьких темпів вакцинації в нашій країні чекати на «Дельту» залишилося недовго. Євген Комаровський говорить про те, що хвороба в Україні «невдовзі буде» і закликає співгромадян згадати про запобіжні заходи. Ми вже забули про маски та соціальну дистанцію, адже це єдине, що хоч скільки-небудь може вберегти від зараження новою, більш агресивною формою Covid-19.
«Ми можемо захищатися фактично лише двома способами. Це маска. Особливо у замкнутому приміщенні, де багато людей. Також вкрай актуальною залишається постійна вентиляція приміщень та спілкування виключно на свіжому повітрі. Для вірусу типу «Дельта» це є основою всього, що тільки може бути», – наголошує Євген Комаровський. Крім того, лікар радить уникати поїздок до регіонів, де зараз активно поширюється новий штам коронавірусу.
Вам також буде цікаво почитати:
Вакцина від COVID-19 викликає безпліддя: 5 міфів про антиковід-щеплення
Удар по серцю та панічні атаки: 5+ симптомів постковидного синдрому у дітей