10 звичок, які посилюють тривогу та роздратування

Лісова Тамара
10 звичок, які посилюють тривогу та роздратування
Что вызывает тревогу?
istockphoto.com

Безпричинна паніка та занепокоєння – як приборкати ці неприємні відчуття? Чому вони з'являються? 10 звичок, які посилюють тривогу та роздратування

Читайте також5 способов быстро справиться со страхом и тревогой: советы психолога
Занепокоєння може бути викликано безліччю зовнішніх факторів: хронічне захворювання, втрата роботи, проблеми в сім'ї, - ті ситуації, що знаходяться поза межами нашого контролю. Але також у нас можуть бути шкідливі звички, і це те, що під силу змінити.

Звичка №1 – пити багато кави

Кофеїн є основним тригером занепокоєння, хоча ми цього не відчуваємо. Навіть навпаки. Наприклад, після чашки кави стає добре, і лише за пару годин накочує тривога.

Кофеїн є не лише у каві. Він також міститься в чорному та зеленому чаї, газировках, енергетиках, певною мірою навіть у каві без кофеїну. Виключіть ці напої. Кофеїн як консервну банку "розкриває" наші клітини і забирає звідти те, що вони накопичили на випадок форс-мажору, хвороби тощо. Тобто він краде у нашого організму резерви.

Звичка №2 – пропускати прийоми їжі

У нашому активному житті ми часто пропускаємо прийоми їжі. Або через зайнятість, або немає апетиту чи бажання поїсти. Але пропуск прийому їжі викликає гіпоглікемію (коли рівень цукру в крові падає нижче за нормальний рівень), що може призвести до загальних симптомів тривоги, таких як дратівливість, нервозність, запаморочення, слабкість. Не пропускайте їди, будь ласка.

Звичка №3 – вживати «нечисті продукти»
Проанализируйте, что вызывает у вас тревогу / istockphoto.com

Це все, що містить:

штучні підсолоджувачі, наприклад, аспартам

харчові барвники

підсилювачі смаку, такі як, глутамат натрію

Барвники та штучні підсолоджувачі - це нейротоксини, які, як було доведено, порушують роботу нервової системи і підвищують тривогу.

Уважно дивіться, що купуєте, намагайтеся віддавати перевагу фермерським продуктам.

Звичка №4 – є солодощі

Згідно з дослідженнями, цукор здатний тимчасово пригнічувати діяльність тієї галузі мозку, яка відповідає за тривогу. Ось чому ми відчуваємо полегшення, заспокоюємося, коли їмо щось солодке.

Уникайте очевидних винуватців: торти, печиво, шоколад , тістечка, морозиво, молочні коктейлі тощо. Але візьміть за звичку читати на етикетках список інгредієнтів, оскільки 75% упакованих продуктів містять доданий цукор.

Звичка №5 – пити мало води

Легке зневоднення може викликати почуття гніву, замішання, напруження та втоми. Ось чому, коли ви схильні до тривоги, важливо підтримувати водний баланс. Більш того, вода має природні заспокійливі властивості.

Звичка №6 – зловживати алкоголем

Доведено, що 20% людей, які страждають на тривожні розлади, зловживають алкоголем. Так, він тимчасово стимулює гормони щастя – серотонін та дофамін, роблячи вас щасливими та менш тривожними. Щоправда, після алкоголю повертається почуття пригніченості, і тривога посилюється.

Звичка №7 – не займатися спортом

Ваше тіло створено рухатися, і деякі його функції залежать від фізіологічних рухів. Наприклад, лімфатичній системі необхідно допомогти переміщати рідини та виводити токсини з тіла. Зробити це можна тільки за допомогою занять спортом. Надлишок токсинів в організмі може спричинити занепокоєння. Почніть з коротких прогулянок своїм районом. Наприклад, находьте 10000 кроків.

Звичка №8 – мало спати

Проблеми зі сном – частий симптом тривожних розладів. Намагайтеся спати 8 годин, лягати близько 22:00 і пізніше півночі. Зробіть вашу кімнату темною – закрийте фіранки, ширми або жалюзі. Не їжте за три години до сну.

Звичка №9 – дивитись новини

Перегляд новин може погіршити стан тривожності.

Просмотр новостей может усугубить состояние тревожности / istockphoto.com
Ранкові зведення зіпсують настрій на весь день, у вечірні новини можуть вплинути на якість сну. Забери те, що не приносить радості та позитиву, і тривога піде.

Звичка №10 – порівнювати себе з іншими

В світі соцмереж Ми часто порівнюємо себе з іншими людьми. Але якщо робити це щодня, то поганого настрою та негативних думок не уникнути. Киньте цей абсолютно деструктивний захід! Ви – найкращий у себе!

Також вам буде цікаво:

6 способів подолати страхи, тривогу та напади паніки

8 способів позбутися тривоги за кілька хвилин


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK