Як відселити дитину до своєї кімнати: ТОП-10 порад батькам

Лісова Тамара
Як відселити дитину до своєї кімнати: ТОП-10 порад батькам

Особисте місце необхідно всім – і батькам, і дитині. Але, як і коли відселити дитину до своєї кімнати? Про це у нашому матеріалі

Читайте такожДетская комната-мечта: 5 главных родительских ошибок
Коли народжується дитина, логічним рішенням стає поселити його у батьківській спальні: і мамі зручніше годувати, і дитині спокійніше. Але минає час, дитина підростає, і виникає потреба пересилити його до своєї кімнати. Як це зробити безболісно?

Коли відселяти малюка?

На думку багатьох мам, ідеальний вік – 2-3 роки. У малюка є режим Він спить всю ніч, не вимагає перекушування, а спільне проживання в одній кімнаті з батьками ще не затягнулося.

«Продаємо» план

Почніть заздалегідь розповідати малюкові, наскільки класно бути дорослим і мати власну кімнату - барвисто, жваво, з «вау-ефектом». Ідеально – зводити дитину до своїх друзів, де діти сплять окремо. У підготовчий етап – 2-3 тижні, можна «програти» історію на ляльках. Нехай будуть два пупси – мама та дитина. Обидва сплять у своїх ліжечках – і це нормально.

Перші спроби

Не робіть різких рухів – переселяйте поетапно. Спочатку кладіть дитину у новій кімнаті на денний сон . Якщо дозволяють умови, поспіть поруч із ним. Поступово зробіть денні сни самостійними, а потім переходьте на ніч.

Друг для сну

Урочисто вручіть дитині нову іграшку середніх розмірів. Тепер це мамин заступник. Опишіть усі його якості та надздібності, поясніть, що це захисник, з ним бояться нічого – такий собі «предмет сили». Цей прийом називають заміщенням, і старі іграшки йому не підходять. Адже вони вже наділені своїми ролями та функціями.

Нові ритуали

Про ритуали говорять часто. І справді, вони дуже допомагають малюкові залишатися спокійним. Діти люблять знати, що все йде за планом: день за днем ми купаємося, чистимо зуби, читаємо книгу і вкладаємося спати. Стандартні дії, що повторюються.

Личное пространство необходимо всем - особенно ребенку / istockphoto.com
У новій кімнаті ви можете додати, наприклад, укладання на сон нового друга-іграшку.

Освітлення

Багато дітей бояться темряви, тому не люблять залишатися одні в кімнаті. Використовуйте проектори зірок або соляну лампу.

Постарайтесь обустроить детскую по вкусу ребенка / istockphoto.com
Звичайні світильники не варто вмикати – при світлі мозок не відпочиває як слід.

Облаштування кімнати

На думку психологів, дитина охочіше переселиться до своєї кімнати, якщо вона буде зроблена відповідно. Постарайтеся у дитячій організувати все за смаком малюка: класне ліжко, куточки для ігор, зони для творчості, полиці для книг та місце для іграшок. Важливо: підготуйте кімнату з погляду безпеки. Перевірте проводку, усуньте всі проблеми. Ідеально - свіжий ремонт, з красивими дитячими шпалерами. Деякі мами кажуть, що дитину надихає вибір якогось предмета в свою кімнату, наприклад постільної білизни в мультяшний малюнок.

Втеча з кімнати

Маленькі хитруни люблять ночами тинятися в батьківську. Але не дозволяйте. Варто взяти малюка на руки, заспокоїти, погладити, разом повернуться до дитячої та побути з ним, поки не засне.

НІ

  • Не відселяйте дитину у невдалий час – хвороби, конфліктів у сім'ї, кризи
  • Не використовуйте планшет або телевізор для засинання
  • Не поспішайте і не нервуйте. Якщо дитина перед сном просить вас потримати за ручку, посидіти, доки не засне – постарайтеся заповнити її потребу

Читайте також:

Дитяча кімната-мрія: 5 головних батьківських помилок


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK