Експерти розповіли про користь та шкоду лайок

Олександр Ківа
Експерти розповіли про користь та шкоду лайок
Эксперты рассказали о пользе и вреде ругательств
istockphoto.com

Гостре слівце було у побуті українців завжди

Це відображалось у багатьох класичних творах української літератури. Час іде, а лайка змінюється.

Читайте такожКак отучить ребенка ругаться матом
Те, що вважалося нецензурним раніше, тепер є цілком звичайним словом. Наприклад, слово "чорт". Марія Мельник та Григорій Герман у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» розібралися, чому так сталося, через що такі слова називають «лайливими» і чого від них більше – користі чи шкоди.

Нецензурна лайка – ознака дрімучої невихованості чи ідеальний спосіб «випустити пару», швидко позбутися негативних емоцій? Так чи інакше, українці сваряться часто, кажуть психологи. А причини лайки – найрізноманітніші.

Лайка дарує відчуття комфорту лише тому, хто її використовує. А ось людина, на яку вона спрямована – по суті, отримує психологічний удар. Однак у деяких випадках користь від лайки є – упевнені експерти.

Читайте також"Плохие" слова: как отучить дошкольника от ругательств
«Коли людина не може висловити те, що її лякає, вона може це висловити за допомогою конкретних нецензурних слів», – зазначає заступник директора інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко в ефірі каналу «Україна».

Але це стосується лише стресових ситуацій. Якщо ж використання лайок стає буденністю – толку від них не знайти.

«Якщо це має якийсь системний характер, нічого хорошого у цьому не буде. Слід визначити для себе фактори, які вас чіпляють, у яких ситуаціях ви неадекватно реагуєте і чому опиняєтесь у такій ситуації», – радить невролог Олексій Пелепейченко у програмі «Ранок з Україною».

Читайте такожРебенок не слушается: ругать или прощать
Більше того, треба знати, де і за яких обставин можна використовувати лайку, адже в будь-якому випадку доведеться нести відповідальність.

«Використання нецензурних слів – це адміністративна відповідальність, тому використовувати їх у громадських місцях є недоречним», – коментує Богдан Петренко.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK