Зимове сонцестояння 2021: що можна і не можна робити у цей день

Зимове сонцестояння – особливий день з давніх-давен, наділений великою силою. Як до нього підготуватись? Що можна і не можна робити цього дня? Як правильно загадувати бажання? Читайте у нашому матеріалі
Зимове сонцестояння знаменує добу з найкоротшим світловим днем та найдовшою вночі за весь рік. 2021 року це відбудеться 21 грудня о 17.58 по Україні. Саме в цей час починається астрономічна зима та початок нового циклу. Народжується нове Сонце, саме з цього дня світило починає зростати – день стає довшим, а ніч – коротшим.

Як підготуватися до дня зимового сонцестояння
Цей день чудово підходить для планування свого майбутнього. Напередодні 21 грудня накиньте список своїх цілей. А вже безпосередньо в день зимового сонцестояння доопрацюйте його, залишивши в ньому те, на що найбільше відгукується душа. Найголовніші бажання озвучте о 17:58, уникайте вживання частки не.
Важливо напередодні переходу та початку нового циклу очистити свій простір – зробити генеральне прибирання. Позбудьтеся зайвого, загляньте в найдальші куточки ваших скриньок.
Вважалося, що у день зимового сонцестояння Землю прилітає нечисть. Їй треба напитися людською живою енергією , І щоб цього не допустити, наші пращури прикрашали будинок ялиновими гілками. Різкий запах хвої відлякував непроханих гостей. Ви також можете наслідувати цю традицію і прикрасити свій будинок хвоєю. Наприклад, новорічно-різдвяним вінком. Також це чудовий момент для того, щоб поставити новорічну ялинку.
Що потрібно зробити у день зимового сонцестояння
Ближче до вечора люди виходили до центру села, міста та розпалювали величезне багаття. Ритуали навколо полум'я до певної міри допомагали народитися новому Сонцю. Давні слов'яни називали нове Сонце Колядою і святкували цей день з особливим розмахом. Пісні, танці, частування на широку ногу. Тобто так, щоб умастити божественне світило.

Якщо такої можливості немає, просто увечері запаліть свічки. Вони, до речі, можуть взяти участь у ритуалі загадування бажань. А їх загадувати цього дня потрібно обов'язково. Отже, напишіть на папері свої бажання . Поверніть папір у трубочку та підпаліть з одного боку. Поки що горить, подумайте про те, що написали. Уявіть у деталях свою мрію і що ви відчуватимете, коли вона здійсниться. Коли папір догорить, зберіть попіл і викиньте при сильному вітрі.
Цього дня потрібно обов'язково побути наодинці із собою, виявити про себе турботу. Наберіть ванну і ляжте до неї. Розслабтеся, заплющите очі і уявіть, як ваша негативна енергія, всі погані події, розлади та печалі, зібралися у великий клубок, який помістився у вас у руці. Стисніть їх у кулаку і різко викиньте. Коли на душі стане легше, а по тілу розіллється тепло, спустіть воду, уявляючи, як все погане йде геть.
Чого не можна робити цього дня
У подібні дні наші предки намагалися нічого не виносити з дому, не давати нічого в борг, не продавати. Вважалося, що інакше можна втратити удачу. Також важливо у день зимового сонцестояння не сваритись. Це такий період, коли будь-які емоції – хоч позитивні, хоч негативні – посилюються у рази. Тому з будь-якої сварки може спалахнути великий скандал, у якого можуть бути довгограючі наслідки.
Також у день зимового сонцестояння не варто вживати алкогольних напоїв і їсти м'ясо. Ідеальний стіл у цей день виглядатиме так - трав'яний чай, мед, фрукти, горіхи, випічка.
Також вам буде цікаво: