Як змусити колишнього чоловіка платити аліменти?
За статистикою, 80% розлучених чоловіків ухиляються від сплати аліментів. І лише 30% жінок подають за це до суду. Як змусити «колишнього» платити аліменти на утримання дітей? Розбираємось!
Перший крок має бути мирним: спробуйте домовитися з колишнім чоловіком. Тільки вибудовуйте розмову конкретно: скільки вона платитиме, з якою регулярністю і до якого віку дітей.
Якщо в процесі цієї бесіди ви з чоловіком досягнете компромісу, деталі потрібно буде зафіксувати в угоді та завірити нотаріально. Тоді цей документ матиме юридичну чинність. Якщо домовитися не вдасться, починайте бойові дії.
2 способи добитися справедливості
1. У наказному порядку
Коли підходить Цей варіант вам зручний у тому випадку, якщо у колишнього висока стабільна зарплата і ви плануєте отримувати аліменти у відсотках від його заробітку.
Що робити Подати до суду заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів. До заяви докладіть свідоцтво про народження дитини, довідку про склад сім'ї та свідоцтво про укладення або розірвання шлюбу (якщо є).
Результат Протягом 5 днів після подання заяви ви зможете отримати на руки готовий судовий наказ, який згодом потрібно віднести на місце роботи батька або здати в службу судових приставів.
2. Судовий позов
Коли підходить Батько дитини може протягом 10 днів з моменту видачі судового наказу подати заяву про її скасування. Якщо наказ буде скасовано, вам доведеться подавати позов до суду про стягнення аліментів. Судовий позов допоможе і у випадку, якщо ви хотіли б отримувати аліменти не у відсотках від заробітку, а у фіксованій сумі.
Що робити Крім свідоцтва про народження та довідки про склад сім'ї додайте до позову фінансові документи, що підтверджують реальні витрати на утримання дитини. Це особливо актуально, якщо планується стягнення аліментів у твердій сумі. Інформація щодо фактичних витрат може вплинути на розмір аліментів.
Якщо колишній чоловік приховує свої доходи
Як довести, що батько має додаткові неофіційні джерела доходу? На жаль, згідно з практикою судочинства, це завдання лежить саме на мамі. Однак суд допоможе вам отримати ту чи іншу інформацію, якщо ви подасте клопотання.
Так, за допомогою судових запитів можна отримати дані про майно, що перебуває у власності батька дитини, вироблених ним відрахування, наявність вкладів і рахунків у банках. Це допоможе зробити об'єктивні висновки про матеріальне становище батька дитини, а також з'ясувати розмір безготівкових грошових надходжень.
Також вам цікаво буде прочитати: аліменти 2019: топ-10 основних питань та відповідей