Мамина скарбничка: виплату на першу дитину хочуть збільшити до 50 тис. грн

Мамина скарбничка: виплату на першу дитину хочуть збільшити до 50 тис. грн
Повысить выплату на ребенка планируют за счет средств от детенизации рынка алкоголя
istockphoto.com

Розмір допомоги не змінювався більше шести років, а дитячі товари подорожчали у 1,5-2 рази

У парламенті дійшли руки до дитячих виплат. Верховна Рада пропонує підвищити розмір одноразовий допомоги при народженні дитини . Ця сума не змінювалася з 2014 року, незважаючи на те, що курс долара з того часу підскочив у два рази.

Сьогодні при народженні первістка мати отримує 41280 грн. Виплата розбита на частини: 10320 грн одразу та 860 грн щомісяця до досягнення малюком трирічного віку. Кожна мама знає, що цих грошей ледве вистачає на памперси, не кажучи вже про повноцінне харчування або іграшки для малюка. І ось нарешті влада прийшла до висновку, що виплату пора збільшити. Щоправда, не набагато – поки що лише до 50 тис. грн.

«Виплати допомоги при народженні дитини мають бути підвищені. Ми пропонуємо розпочати процес із встановлення таких сум виплат: 50 тис. гривень - при народженні першої дитини, 100 тис. гривень - при народженні другої та 150 тис. при народженні третьої та кожної наступної дитини», - написав на своїй сторінці у Facebook голова парламентської комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

У перерахунку на долари нинішній розмір виплати впав майже вдвічі – з $2,6 тис. шість років тому до $1,5 тис. сьогодні. Розорювання і соски - це, звичайно, не нафта, і не так сильно зав'язані на валютному курсі. Проте, витрати на малюка в українських сім'ях з 2014 року суттєво збільшилися. Це одна з можливих причин того, що в країні щороку падає народжуваність. За статистикою, цей показник щороку зменшиться на 5%.

«Якщо у 2013 році народжуваність становила 503,7 тис. дітей, то у 2020 склала – 293,4 тис. дітей (найнижчий показник за останні 10 років). У свою чергу, сумарний коефіцієнт народжуваності в Україні зменшився на 19% (з 1,51 дитини на 1 жінку репродуктивного віку 2013 року. До 1,22 дитини 2020 р. за необхідних 2,1 для нормального відтворення нації). За відсутності змін ця негативна тенденція продовжуватиметься і лише набиратиме обертів, які матимуть катастрофічні наслідки для майбутнього існування українського народу», – пише Гетьманцев.

Звичайно, складно уявити, що додаткові 9 тис. грн дуже вплинуть на рішення українців завести дитину. Однак це краще ніж нічого. Залишається лише знайти бюджетний ресурс для підвищення виплати. Гетьманцев вважає, що допсредства можна отримати від детінізації ринку алкоголю. «Це дозволить наповнити бюджет країни на понад 10 млрд гривень щороку. Цих коштів вистачить на найважливіше, на мою думку, питання - збільшення допомоги при народженні дитини», - вважає політик.

Вам також буде цікаво почитати:

Бебі-бокси знову видають при народженні дитини: що в них змінилося

4 золоті правила, як навчитися економити при народженні дитини

Як заощадити на підгузниках


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK