Голлівудські «немитиші»: Міла Куніс та Ештон Катчер рідко купають дітей

Голлівудські «немитиші»: Міла Куніс та Ештон Катчер рідко купають дітей
В семье Милы Кунис и Эштона Катчера ванная - редкое удовольствие/фото popcornnews.ru, kino-teatr.ru

Діти Куніс та Катчера не знають, що таке регулярний душ. Батьки вважають, що купання послаблює імунітет. Чи правильно це і як часто потрібно мити дитину? Думка Євгена Комаровського

Міла Куніс та Ештон Катчер – одна з найкрасивіших пар Голлівуду. Але особливу увагу преси вони привертають не цим, а своїм суворим підходом до виховання дітей. У сім'ї Куніс та Катчера підростають семирічна донька Уайєтт та чотирирічний син Димитрій. Малюкам не дарують подарунки на Різдво, годують на вимогу і купають лише тоді, коли діти явно забруднилися. Зіркові батьки впевнені: щоденні лазневі процедури шкодять імунітету. А ось фанати пари вже охрестили дітей «немитишами» і вважають, що вони, навпаки, часто хворітимуть. Чи мають рацію Куніс і Катчер, і що говорить сучасна медицина про те, як часто потрібно купати дитину?

Купання VS імунітет

Родители считают, что купание снижает естественный иммунитет / фото cosmopolitan.ru

Вперше про свій незвичайний підхід до гігієни Ештон Катчер та Міла Кунніс зізналися у липні цього року. Тоді в інтерв'ю для подкасту Armchair Expert Міла сказала буквально таке: «Ми ніколи не миємо їх [дітей] щодня. Ми не з тих батьків, які без кінця намивають своїх діточок, тим більше новонароджених! Міла (яка, до речі, родом із Чернівців) зізналася, що у дитинстві ванна для неї була рідкісним задоволенням. Гаряча вода давалася по годинах, і купалася вся сім'я не частіше ніж раз на тиждень.

Проте своїх дітей Міла не купає зовсім з іншої причини. Вона впевнена, що часто миття змиває зі шкіри захисний шар, послаблює імунітет і знижує опірність організму хворобам. Чоловік з нею повністю згоден і вважає, що дітлахів потрібно мити тільки в тому випадку, якщо (буквально) «ви бачите на них бруд». Та й сам Ештон Катчер – не особливий фанат регулярних лазневих процедур. Щодня він миє лише обличчя, пахви та інтимні місця.

Дети Кунис и Катчера выглядят здоровыми и довольными жизнью / фото woman.ru

З моменту відвертості пари минуло вже 5 місяців, і весь цей час увага преси була прикута до голлівудських «грязнулів». Фанати різко розкритикували ставлення пари до гігієни своїх дітей, і пророкували Уайетт і Димитрію цілу купу імунних захворювань. Тим не менш, діти, яких часто бачать на прогулянках разом з мамою та татом, виглядають здоровими та задоволеними життям. Може, підхід Куніс та Катчера має зерно здорового глузду? Ми дізналися, що із цього приводу говорить сучасна медицина.

Як часто потрібно купати дітей?

Медицина советует разделять мытье и купание ребенка / istockphoto.com

Купати новонароджену дитину дійсно не рекомендується - принаймні, доки не заживе пупкова рана. У дітей, які тільки з'явилися на світ, на тілі зберігається природне мастило, яке захищає шкіру від зовнішніх впливів та агресивного мікробного середовища. А ось після того, як зажив пупок, купати дитину потрібно. Проте батькам важливо розуміти, з якою метою вони це роблять.

«Купати дитину першого року життя можна для гігієни, для загартовування, для спорту та для задоволення, – пояснює на своєму каналі у YouTube педіатр Євген Комаровський. – Проте зазвичай батьки під словом купання мають на увазі саме гігієну. Не плутайте купання та миття. Мити з милом дитини, яка знаходиться в пелюшках і практично не брудниться, потрібно не частіше ніж раз на два тижні. І це має бути спеціальне дитяче мило».

А ось із погляду загартовування купатися дитині можна хоч щодня. «Для цього потрібно використовувати велику ванну, яка дозволить дитині рухатись, ворушити руками та ногами, глибоко дихати, – каже Євген Комаровський. – Бажано, щоб під час купання із води стирчала лише голова. Коли грудна клітка повністю занурена під воду, при стандартному зусиллі на вдих легені розправляються набагато ширше. Таким чином, купання сприяє активній вентиляції легень, і з них вилітає весь пил і бруд, який за день там скупчився».

Надалі режим купання залежить від того, чи це подобається дитині. Для гігієни достатньо купатися двічі на тиждень, а ось для загартовування організму дуже корисний регулярний душ уранці, зазначає Євген Комаровський. Орієнтуйтеся на стосунки дитини з водою, а також на фізіологію. Наприклад, у дітей шкільного віку вже відчувається запах поту, тому їх цілком можна привчати до часткової гігієни саме цієї області. А ось підліткам рекомендується приймати душ чи ванну щодня, але при цьому мило чи гель для душу можна використовувати не щодня, а 2-3 рази на тиждень.

Вам також буде цікаво почитати:

Як правильно купати дітей: 10 порад доктора Комаровського

6 основних правил догляду за новонародженою дитиною: гігієна без травм


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK