Як правильно реагувати, якщо дитина ламає іграшки

Якщо дитина спеціально ламає іграшки - це прикро та неприємно для батьків, до того ж може бути небезпечно для самого малюка.
Чому діти взагалі спеціально ламають іграшки і як же таки реагувати?
1. Цікавість
Дитині справді просто цікаво, що всередині у плюшевого ведмедя, що буде, якщо відірвати від ляльки руки, а від машини – половину деталей. Дитина пізнає світ і розуміє, чому такий спосіб пізнання не подобається батькам.
Що робити дорослим: розібрати разом із дитиною кілька різнофункціональних іграшок. Показати, як зібрати її назад. Або показати, що іноді іграшку вже не зібрати і не відновити – тому речі вимагають дбайливого відношення.
Важливо пам'ятати, що активна дитина, яка ламає іграшки, - це все ж таки краще, ніж апатична, якій все байдуже.

2. Іграшки не відповідають віку
Деякі іграшки, навіть дуже привабливі та цікаві з погляду батьків, дійсно не підходять дитині через вік, недарма на коробках пишуть обмеження. Купувати дитині надто складну іграшку – одразу прирікати її на поломку. Чим менше дитина розуміє, як влаштована іграшка, тим швидше вона її "розбере".
Що робити дорослим: уважно читати вікові вказівки на упаковці та не дарувати іграшки "на виріст".3. Темперамент
Діти-холерики більше схильні ламати та руйнувати, ніж флегматики, сангвініки та мелагхоліки, в силу свого темпераменту. Вони більш емоційні, нетерпимі.
Батькам потрібно це враховувати і купувати більш "невбивні" іграшки.

4. Іграшки поганої якості
При покупці варто звертати увагу на якість матеріалів. Якщо ви берете щось найдешевше - воно і проживе рівно один день.5. Копіювання поведінки дорослого
Якщо ви в гніві схильні щось кидати, смикати, ламати, то і дитина буде робити так само. Не тому, що хоче щось зламати, а тому, що бачить саме такий приклад вираження негативних емоцій.
Вам також буде цікаво прочитати: