Як привчити дитину до горщика?

Як зрозуміти, що малюк готовий до горщика? У якому віці починати знайомство? Як привчити дитину до горщика? Правила та лайфхаки для батьків
Оптимальний вік для привчання до горщика
На думку експертів – медиків та психологів, та частина мозку дитини, яка контролює бажання сходити до туалету, дозріває до двох років. Саме в цьому віці з'являється розуміння процесів, дитина може терпіти, вона відчуває своє тіло. Однак цей вік не може бути визначальним для кожної дитини. Усі вони унікальні, розвиваються у своєму темпі, і психологічна готовність у дітей різна.

Як визначити, що дитина готова?
- Якщо протягом 2-3 годин підгузник сухий
- Дитина розуміє, що від неї хочуть, коли пропонують сходити на горщик
- Малюк не боїться горщика, не тікає від нього і не плаче
- Відчуває бридливість від забрудненого підгузника
- Розуміє значення слів «пописати» та «покакати»
- Виявляє інтерес до ванної кімнати
- Тримає баланс, може самостійно зняти та надіти підгузник
- «Ходить у туалет» в той самий час
- Може повідомити про свої потреби
Як підготувати дитину до горщика?
Головний спосіб налагодження зв'язку з дитиною – це розмовляти з нею. В даному випадку вам допоможуть рольові ігри. Висаджуйте ляльок на горщик, коментуйте свої дії. Нехай дитина бере активну участь. Запропонуйте малюкові, слідом за лялькою, сісти на горщик. Він може балуватися спочатку – це нормально. Діти все перетворюють на гру! Промовляйте, що горщик для потреб ми не граємо з ним, не виносимо з ванної кімнати. Найкраще для цього завести туалетну іграшку, яка завжди буде у ванній. Ось із нею можна грати, сидячи на горщику.
Також пошукайте книжки. Дитячі віршики про ведмежа, яке ходить «ка-ка» на спеціальний трон дуже подобаються малюкам.
Дуже важливо не критикувати дитину, не нервуватись, коли йде не за планом. Діти дуже чутливі. Їм потрібна похвала, заохочення за будь-який навіть крихітний успіх. Багато мам радить на першому етапі купити наклейки. За кожну «попис» вручаємо своєрідну медаль переможця.
Правила привчання до горщика
Багато хто говорить, що навчання необхідно починати в теплу пору року. Це, по-перше, безпечніше для здоров'я дитини, адже виявитися на холоді в мокрих колготках - ще та "пригода". А по-друге, легше самій мамі – адже калюжі неминучі. Пробуйте садити дитину, коли помічаєте, що вона хоче до туалету. Кожна мати знає, коли це відбувається. Пропонуйте сходити на горщик якомога частіше. Взагалі, у цій історії головне системність. Тут немає вихідних, ні свят.
Секрети мам з Інтернету
Ми зібрали найцікавіші лайфхаки з просторів інтернету, які допомогли мамам привчити дитину до горщика.
- «Я купила пупси. Дешевого, але з дірочкою у потрібному місці. Якщо пупсу давати пити воду, він починає робити пі-пі. Простий приклад, і він спрацював»
- «Ми з чоловіком зайшли випадково дитячий магазин. Виявилося, що є спецнаклейки у горщик. Вони ліпляться на дно, і при контакті з теплою рідиною змінюють колір. Дочка була у захваті»
- «Наш горщик залишився не спадок. Син хотів ходити в туалет, як тато – тобто на унітаз. Ми купили спеціальну накладку, вони продаються у інтернет-магазинах. Головне, заміряти отвір, щоб він не провалювався»
- «А я підключила старшу дитину. Коли один сидить на горщику, другому також хочеться»
Також вам буде цікаво: