Експерти розповіли, як повернути гроші за подорожі, що не відбулися.

Олександр Ківа
Експерти розповіли, як повернути гроші за подорожі, що не відбулися.
Эксперты рассказали, как вернуть деньги за несостоявшиеся путешествия
istockphoto.com

Близько трьох трильйонів доларів! Таку суму збитків прогнозують експерти світової туристичної індустрії.

А на іншому боці – звичайні люди, які сумлінно збирають на відпочинок – цілий рік праці та економії.

Читайте такожЛікар Комаровський розповів, коли можна буде знову подорожувати
Постраждали всі – і ті, хто купив собі бажаний відпочинок, та самі туроператори. У програмі «Ранок з Україною», яка виходить буднями о 6:30 на телеканалі «Україна», експерти розповіли, чи можна повернути гроші за відпочинок, який не відбувся, і чи варто їх «заморожувати».

Замість відпочинку на узбережжі моря – карантин будинку. Мільйони людей по всьому світу опинилися у такій ситуації. І українці – не виняток. Туроператори, у свою чергу, пропонують перенесення подорожей на інші дати, однак у такому разі доведеться доплатити чималу суму.

Читайте також8 речей, які не варто одягати для подорожі літаком
Журналісти «Ранку з Україною» дізналися, чи можна за витрачені кошти вирушити на відпочинок, але у меншій кількості туристів. Виявляється, турфірми не погоджуються зменшення кількості людей з низки причин. По-перше, скільки коштуватиме номер, навіть одномісний, або сніданок, за який начебто вже заплачено, ніхто зараз навіть спрогнозувати не може. По-друге, авіарейси, їх періодичність та кількість місць на борту.

Эксперты рассказали, как вернуть деньги за несостоявшиеся путешествия / istockphoto.com

«І туроператору доведеться зазнавати якихось додаткових втрат і купувати додаткові квитки», – коментує голова туроператорів України Ігор Голубаха в ефірі каналу «Україна».

Читайте такожДоктор Комаровський розповів, як урятуватися від коронавірусу на роботі
Саме тому наші експерти також не радять заморожувати путівку. Тому що спрогнозувати, якими будуть ціни за рік – неможливо. Насправді гроші – це єдине, що з туроператором не можна домовитися.

"Кошти знаходяться не в оперуванні туроператора, вони сплачені закордон, в той чи інший готель, в ту чи іншу організацію, і це певні незручності та економічні ризики для туроператора", - зазначає експерт.

У всьому іншому з туроператором можна дійти компромісу. Експерти радять – оптимальний варіант для обох сторін – перенесення подорожі на три-чотири місяці. Але будьте готові, що за це доведеться заплатити на 20-30% більше від первісної суми. А всі домовленості з туроператором пропишіть у додатковій угоді.

Читайте такожТОП-3 продуктов для здоровья костей и зубов
«Є пункт закону України, згідно з яким турист може повернути всі свої кошти, окрім уже сплачених туроператором: авіакомпаніям, готелям, – коментує юрист Марія Натха у програмі «Ранок з Україною». – Карантин та епідеміологічна ситуація в країні визнана форс-мажором. Зараз ми всі перебуваємо в такому специфічному становищі і, в принципі, можна домовитися про будь-які умови і в будь-якому випадку. Практика, з якою я стикалася, дуже позитивна».

Эксперты рассказали, как вернуть деньги за несостоявшиеся путешествия / istockphoto.com

Тож повернути повну суму коштів неможливо. Домовляйтеся про перенесення поїздки та підготуйтеся до того, що доведеться доплатити 20-30% вартості путівки. І головне – туроператори зараз готові розглядати будь-які ваші пропозиції.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK