Мама бере гроші за комуналку у 7-річного сина та ділиться цим лайфхаком

Мама зі США вирішила, що 7-річний син не зрозуміє ціну грошам, доки не навчиться їх заробляти та брати участь у сімейному бюджеті. Своїм Лайфхаком вона поділилася в Tik Tok і викликала у батьків неоднозначну реакцію
Її 7-річний син має цілий список завдань, за які вона йому платить гроші. Наприклад, почистити зуби, застелити постелити, випрати брудну білизну. Ось так щодня йому "капає" за виконану роботу 1 долар. І до кінця місяця "набігає" зарплата 30-31 долар. Він її витрачає не лише на іграшки та розваги, а бере участь у сімейному бюджеті. Наприклад, виділяє гроші за орендну плату своєї кімнати, за електрику, інтернет. Наприклад, за оренду житла мама бере у 7-річного хлопчика 5 доларів на місяць, за світло та інтернет – по 2 долари.
Жінка справжнє захоплення від свого лайфхака. Вона вважає, що так дитина не лише навчиться заробляти гроші, а й правильно розподіляти їх.
А ось користувачі в мережі здебільшого не поділяють це захоплення. По-перше, викликає питання, чому дитина повинна отримувати гроші за елементарні речі, якось почистити зуби або застелити ліжко. А якщо у матері не буде грошей йому заплатити, він що, не доглядатиме за собою і приміщення, в якому живе? По-друге, бентежить вік дитини. Одна справа підліток, інша справа - 7-річний хлопчик, який тільки-но пішов до школи і вже має зіткнутися з суворою прозою життя, де за все треба платити.
"Не забирайте у своєї дитини дитинства! Воно таке коротке. Він ще встигне навчитися поводитися з грошима",- закликають маму-тиктокерку її передплатники.

Коментар психолога
Психолог Ірина Нікітенко вважає, що брати плату за житло та світло з 7-річної дитини – це неправильно. Так само, як і платити йому за те, що він чистить зуби. "Коли ви перестанете платити, вона може перестати це робити. Дитина повинна розуміти, що вона доглядає себе не заради грошей, а заради свого здоров'я. Не потрібно підміняти цінності", - пояснює експерт.
Існують менш радикальні способи "подружити" 7-річну дитину з грошима, впевнена Ірина. "Наприклад, 7-річна дитина ходить до школи. Ви можете давати їй із собою вже кишенькові гроші. При цьому можете пояснити, що вона може їх все витратити до копійки на смачненьке, а може щось залишити і зібрати енну суму на покупку чогось. Заведіть для цієї мети скарбничку. І наприкінці кожного тижня перераховуйте, скільки вже вдалося зібрати грошей", - радить психолог.
Вам буде цікаво почитати:
Тест: що ваша дитина знає про фінансову грамотність