Ярослава Руденко: Щастя та благополуччя подарує гарбуз

Днями в ефірі «Інтера» вийшов один із найсонячніших випусків «Корисної програми», присвячений королеві осіннього сезону – гарбузу.
Про користь та зберігання гарбуза
- Родом я з Полтавщини, там гарбуз завжди був популярним. І не тільки через неповторний аромат і насичений смак, але й тому, що вона дуже багата на корисні речовини. Наприклад, щоб отримати добову норму вітаміну «А» і калію достатньо з'їсти шматочок гарбуза або 5 морквин та 2 банани. Крім того, гарбуз завжди на селі був символом благополуччя. Господиня, дивлячись на велику кількість навколо себе після чергового збору врожаю, розуміла, що взимку нестача продуктів сім'ї точно не загрожує.
Є у гарбуза одна істотна перевага перед своїми побратимами – вона може довго зберігатись. Якщо цілі плоди покласти в прохолодне (від +4 до +8 ° С), темне, сухе і добре провітрюване приміщення, вони пролежать, не псуючись, до весни. Пам'ятаю, як моя бабуся заносила в будинок важкі гарбузи, стелала соломку під ліжком і акуратно викладала на неї зверху плоди. Лежачи на такій подушці, гарбуз радував нас до наступного врожаю.
Про секрети краси
- Завдяки частому вживанню гарбуза ми довше залишаємось молодими. Але це не все. Виявляється, гарбуз чудовий помічник у питаннях краси. Я використовую її вдома для приготування масок, які покращують ріст волосся. Склянку гарбузової м'якоті розминаю в блендері і перемішую з 4-ма столовими ложками оливкової або соняшникової олії. На сухе волосся, починаючи від коріння волосся і по всій його довжині, наношу гарбузову суміш і обертаю рушником. Через півгодини змиваю маску з волосся і вимиваю його з шампунем. Після такої процедури волосся стає гладким і шовковистим, а ще – набуває неповторного золотистого відтінку.

Про прикрасу будинку
- Гарбуз – яскравий представник осіннього врожаю. Завдяки різноманітності форм, кольорів та розмірів, з її допомогою можна створювати чудові композиції для дому та саду. Мені подобається прикрашати великими помаранчевими плодами сходи будинку, створювати з невеликих тикувань різних форм осінні композиції на кухні міської квартири або дарувати гостям з побажанням «здоров'я». Це привносить теплоту та затишок, а ще нагадує мені про дитячу безтурботність та щедре на дари природи українське сільське життя.
Про творчі курйози
– У житті артиста часто бувають смішні історії. Моя любов до українських традицій та вінків ручної роботи відома давно. Загалом у колекції налічується близько ста виробів: і старовинні, у яких наші бабусі виходили заміж, і сучасні – з шерсті, воску, штучних квітів, із камінням Сваровські. Якось майстриня виготовила мені вінок із полтавських трав. Та не простий вінок, із філософією. Він був пліток із трав, які оберігають від нечистої сили, псування, злих людей. Вінок вийшов масивним та досить важким. А кріпився лише на зав'язках. У фіналі концерту, коли я кланялася глядачам, він усім своїм тягарем впав на підлогу. Так що підняти голову я не змогла. Так і стояла в поклоні, доки не вибігли на сцену помічники. «Бачите, як довго мені не давав розправитися вінок, мабуть, хотів, щоб я вам довше кланялася», - тільки і сказала я глядачам.
Про осінню нудьгу і гарбузове щастя
- Насолоджуйтесь кожною хвилиною, кожен удень, нехай він навіть по-осінньому вогкий і дощовий. Для гарного настрою їжте гарбуз із медом та горіхами. М'якуш гарбуза містить амінокислоту триптофан, яка відповідає за вироблення гормону щастя. А значить, включаючи гарбуз у свій раціон, можна забути про осінню депресію.
Ще більше корисних порад про гарбуз та його насіння – у випуску ток-шоу про якість життя «Корисна програма».