5 навичок, які реально прокачати у декреті

5 навичок, які реально прокачати у декреті
5 навыков, которые реально прокачать в декрете
istockphoto.com

Як використовувати декретний час із користю? Зовсім не так, як зазвичай загадують мами.

Читайте такожНевыполнимые обещания, которые дают себе все молодые родители
Багато мам вважають, що в декреті отримають достатньо вільного часу , щоб вивчити іноземні мови, прочитати багато розумної літератури, стати успішним блогером та підприємцем і т.д.

Все ж таки декрет - не відпустка. Тут і часу буде не так багато, як здається, і сил ще менше. Але є кілька життєвих навичок, які знадобляться надалі і які відмінно можна прокачати в декреті.

1. Вміння просити про допомогу

Так, сучасна жінка – незалежна, самодостатня та сильна. Ось тільки в декреті – ще й вимотана та втомлена. Щоб не допустити емоційного вигоряння, потрібно завжди пам'ятати про власні потреби і не боятися просити допомоги регулярно, а не в крайньому випадку, коли "мама на нулі".

Вам потрібен час, щоб поспати, сходити в салон, до лікаря, погуляти на самоті, сходити в магазин без візка, зрештою. І якщо постійно своїми потребами нехтувати, це погано позначиться і вас, і дитині. Бути мамою – важко, просто прийміть як факт. Навіть супермамі іноді потрібна допомога, і це нормально.

2. Вміння розставляти пріоритети

І тут все не так очевидно, як здається. Не завжди на першому місці має бути лише те, що стосується дитини. Наприклад, набагато краще повалятися з дитиною на килимку і подуріти, ніж власноруч готувати три види пюрешок для прикорму.

Читайте також5 начинаний молодых мам, из которых точно ничего не выйдет
Відпочиньте з дитиною (або без - якщо вже навчилися просити про допомогу), а пюрешки купіть у магазині. Вони не завдадуть шкоди здоров'ю малюка і не зроблять вас поганою мамою. Те ж саме стосується прибирання, прасування або прогулянок.

Не завжди це обов'язково, якщо у вас немає сил чи можливостей. І нічого у цьому страшного. Головне, щоб ваші власні потреби не залишалися на задньому плані в розділі неважливих.

3. Управління командою

В даному випадку команда – це всі, хто якось допомагає вам з дитиною: її батько, бабусі-дідусі, друзі тощо. Ставтеся до управління їхніми діями як до роботи: мінімум емоцій та критики, максимум чітких вказівок та довіри.

Як і в роботі, тут не потрібно відслідковувати кожен крок, перевіряти ще раз або переробляти - інакше команда так нічому і не навчиться. Але попросіть повідомити, що все вийшло, коли ваші інструкції втілять у життя.

4. Вміння вести переговори

До трьох років дитини мами перетворюються на досвідчених переговорників, тому що вже з півтора року дитина починає особливо завзято відстоювати свою думку, свої "хочу" та "не хочу". І домовитися з ним не так просто, як із дорослою людиною.

Читайте також4 главных мифа о материнстве
Опонент зазвичай безапеляційний, і ваше завдання – не дати скористатися головною його зброєю – істерикою, але якщо все-таки почалося – максимально швидко та дипломатично її припинити. Навчіться домовлятися із трирічкою – і переговори з дорослими вам будуть ні по чому.

5. Емоційний інтелект

Мами можуть з напівпогляду розпізнавати не лише нинішній емоційний стан дитини, а й емоцію, яка ось-ось народиться, а також розуміти емоції оточуючих дітей, передбачати з дії та настрою, оцінювати стан чоловіка і за словами, і мовчання.

Весь день мами зайнятий емоціями – і розпізнання, розуміння, керування ними стає щоденною нормою. Адже саме так прокачується емоційний інтелект.

Вам також буде цікаво прочитати:


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK