Як відучити дитину від рук

Маленькі діти гостро потребують бути у батьків на ручках. Але рано чи пізно настає момент, коли дорослим хочеться трохи більше волі.
Якщо в перші місяці життя носіння малюка на ручках - процес природний, то що робити потім, коли і дитина стала важкувата, і мамі хочеться хоча б зайнятися домашніми чи іншими справами?

1. Якщо дитина хворіє або пережила стрес, то її законне право - сидіти на ручках, не варто намагатися відучувати її в такі гострі моменти.
2. Починайте потроху "спускати" дитину з рук після 3 місяців, коли її психіка трохи дозріє та адаптується до великого нового світу.
3. Зберігайте інші види контакту: масаж, погладжування ручок-ніжок, спілкування, поцілунки.
4. Щоб не заколисувати перед сном, створіть систему ритуалів: купання, годування, обійми, погладжування. Моментального ефекту не буде, але за пару місяців навчити його засипати без заколисування можливо.
5. Діти мають різні типи нервової системи: хтось легко залишається без мами з іншими дорослими, хтось - у жодну. Обидва варіанти нормальні. Головне, щоб мати зберігала спокій.
6. Якщо кілька місяців ви навіть не намагалися дати дитину на ручки нікому з інших дорослих, не дивуйтесь, що потім дитина буде шалено протестувати і боятися. До суспільства інших людей і тимчасової відсутності мами треба привчати поступово і з перших місяців життя.
7. Іноді мами "прикривають" дитиною свої психологічні проблеми, намагаючись постійним носінням на руках довести усьому світові, що вона найкраща мати. А за цим можуть ховатися проблеми із прийняттям себе, із подружніми відносинами тощо. У такому разі мама ще й шкодить дитині, не даючи їй сепаруватися та розвиватися у потрібному темпі.
8. Часто діти починають проситися на ручки, коли в сім'ї народжується молодша дитина, яка забирає на себе всю увагу дорослих. Щоб впоратися з цим, покажіть старшому, які щеплення та вигоди у нього є від того, що він старший (а не лише обов'язки).
Вам також буде цікаво прочитати: